Прорив на кордоні. Україна може прийняти мігрантів з Білорусі

Багатотисячний потік нелегалів прямують до прикордонного переходу Кузниця-Брузгі, щоб потрапити у Польщу. Про проблему міграційної кризи компанія «Перша Віза» розповідала у матеріалі «Штурм кордонів Польщі!». Зараз криза розгортається на прикордонному переході «Кузня». Польща запевняє, що біля кордону можуть перебувати 4 тисячі мігрантів з Близького Сходу, а загалом їх у Білорусі приблизно 10 тисяч. Це перша спроба нелегальними мігрантами, незаконно пройти на територію Польщі такою величезною групою людей. Мігранти штормували кордон радикальнішими методами: в руках тримали лопатами, ламали огорожу довгими дерев’яними палицями, вирізали колючий паркан кусачками. Не обійшлось і без маніпуляції. Для посилення ефекту самі пускають в очі хлопцю сигаретний дим, аби викликати сльози, щоб записати відео та викликати жалість. Також нелегальні мігранти розповідають як вони отримали білоруську візу та скільки вони за неї заплатили. Щоб зупинити сутичку, до кордону стягли додаткову військову силу, зараз чергують 12 тисяч польських солдатів. Вони не застосовують до мігрантів силу, лише сльозогінний газ, у відповідь на агресію мігрантів. 

Прессекретар уряду Польщі Петр Мюллер, опублікував допис із відео сутички. Він наголосив, що з боку іноземців є прямі напади на польських офіцерів прикордонної служби, поліції та солдатів. Іноземці розбили наметовий табір у районі Кузниці та перебувають під охороною білоруських спецслужб. Вони мають спальні мішки, намети та інший багаж. Уряд Польщі запевняє, що всі дії нелегалів були сплановані, а Білорусь цілеспрямовано використовує людей для гібридної війни. Вони показують їм шлях нелегального перетину, надають засоби для нападу на прикордонників та використовують нелегалів для поширення пропаганди в ЗМІ.

Сейм зібрав позачергове засідання, де обговорювали подальший план дій. Глава МВС Збігнев Рау заявив, що Польща має намір твердо боронити кордон.  Речник міністра-координатора спецслужб Польщі Станіслав Жарин вважає, що всі дії повністю контролюються службами та білоруською армією. Щойно почалася скоординована спроба масового проникнення на територію Республіки Польща мігрантів, використаних Білоруссю для гібридної атаки на Польщу.

Експерт із зовнішньополітичних питань фракції Соціал-демократичної партії у німецькому Бундестазі Нільc Шмід запропонував відкрити контрольований шлях для мігрантів до Польщі й залучити Україну до вирішення проблеми біженців на кордоні з Білоруссю. Щоб мігранти отримали контрольований шлях до ЄС, їх треба доставити до третьої країни. Так, за словами Шміда, вони мають пройти через процедуру здобуття притулку. Крім того, Шмід розкритикував дії польських прикордонників щодо видворення мігрантів. Лідер фракції Олаф Шольц має очолити новий уряд замість Ангели Меркель. 

Більшість мігрантів прагнуть дістатися багатших країн ЄС, а саме до Німеччини, Польща для них лише країна транзит. Лукашенко ще в травні публічно залякував напливом біженців. Він намагається дестабілізувати Польщу, а також змусити Євросоюз скасувати санкції проти Мінського режиму. Від цього вже постраждала Литва, тепер у Польщі зараз триває надзвичайний стан.