Робота в Польщі для студентів до 26 років

29 вакансій за заробітною платнею від 900$ до 1600$ грн/міс
Сортування:

Детальніше про роботу в Польщі для студентів до 26 років

Робота в Польщі для студентів

Навчання у ВНЗ Польщі дозволить пізнати іноземну культуру, вивчати різні мови, познайомитись з різними людьми. Окрім цього, робота в Польщі для студентів надасть змогу стати самостійним в фінансовому плані та отримати цінний досвід. Значна частина студентів віддають перевагу суміщенню навчання та праці.

Особливості працевлаштування студентів у Польщі

Відповідно норм чинного польського законодавства, працевлаштуватись на роботу може кожен бажаючий здобувач вищої освіти. Але є основне правило – робота в Польщі для студента не повинна збігатись з його годинами навчання.

Підшукати роботу в Польщі для студентів не складно, оскільки роботодавцям вигідно наймати таких працівників. Згідно з польським законодавством, не підлягають обов’язковому страхуванню студенти, яким не виповнилося 26 років, що сприяє економії коштів роботодавця.

Роботодавці віддають перевагу студентам, що навчаються на денній основі. Це викликано тим, що їх статус надає можливість працювати без отримання запрошення на роботу. Але необхідно враховувати чи є здобувач вищої освіти податковим резидентом Польщі. Буде достатньо, якщо він перебуває на території країни більше пів року (183 днів) на податковий рік. Працевлаштування можливе лише, якщо студент легально перебуває в державі, але який саме документ на проживання (карта проживання для навчання, віза, карта побиту) у нього є, не має суттєвого значення. Поки працівник навчається в ВНЗ, він може офіційно працювати на території Польщі, але коли він закінчить навчання, то зобов’язаний підтвердити своє знаходження в Польщі та надати йому офіційний статус. Таким чином вдасться залишитись на посаді та не втратити роботу. А ось для влаштування на роботу в Польщі студентам заочної форми необхідно мати дозвіл або декларацію.

Документи, необхідні для працевлаштування в Польщі студенту

Робота в Польщі для іноземних студентів є незалежно від того, чи на денній або заочній формі вони навчаються. Для того, щоб працевлаштуватись здобувач повинен мати:

 • документ, який свідчить про легальне перебування в Польщі – карту побиту, візу;
 • підтвердження про навчання в польському університеті чи іншому навчальному закладі – довідку, угоду про надання навчальних послуг, студентський квиток. Роботодавець може зберігати у себе ксерокопії зазначених документів.

В свою чергу, роботодавцю необхідно видати працівнику запрошення (дозвіл) на роботу. Це офіційний документ, який доводить намір роботодавця офіційно працевлаштувати молоду людину. Студент укладає з фірмою один з різновидів договорів: підряду, про надання послуг, договір доручення або ж стандартний трудовий договір. Саме останній забезпечує соціальні права працівника: доплату за понаднормовий час, відпустки та інше. А попередні три – надають роботодавцю та працівнику рівні права, але не надають соціальної захищеності працівника.

Договір доручення – найбільш популярний при оформленні роботи для студентів в Польщі. Такі угоди вигідні через відсутність оподаткування та інших відрахувань, але не забезпечують студентів доплатою за роботу у понаднормовий час, оплачуваних лікарняних та інших гарантій. Крім цього, договір доручення гарантує оплату праці не нижче 16 злотих за відпрацьовану годину. Відповідно такої угоди з заробітку молодої людини не відраховуються обов’язкові внески на соціальне та медичне страхування. З січня 2020 року здобувач вищої освіти не зобов’язаний подавати декларацію для звільнення від оплати податків.

Важливо: ключової обставиною у пільговому оподаткуванні є рік та дата народження працівника-студента, а не дата оплати. Отже, до дати виповнення 26 років співробітника, для договорів доручень скасовується оподаткування.

Яка є робота для студентів без досвіду?

Вакансії на роботу в Польщі для студентів різнопланові, тому можна легко знайти бажану, навіть без досвіду. Найбільшою популярність серед студентів для працевлаштування користуються сфери торгівлі та послуг. Якщо молода людина має намір працювати, для здобування досвіду за майбутнім фахом, то необхідно влаштовуватись на посади помічників. Оплата цієї праці дещо менша, але людина отримає цінний досвід за своєю спеціальністю.

Найбільш поширена робота в Польщі для студентів без досвіду:

 • Рерайтер, копірайтер. Така праця підходить для людей з добре розвиненими навичками письма. Оплата здійснюється в розмірі 6-13 злотих за 1000 знаків.
 • Офіціант – найбільш популярна робота для студентів в Польщі. Рівень доходу різниться залежно від місця розташування та елітності ресторану. Погодинна оплата становить 10-13 злотих без чайових.
 • Адміністратор – підходить студентам, які гарно спілкуються польською мовою. Оплата роботи становить 9-14 злотих.
 • Оператор Колл-центру. Основний обов’язок – спілкування з клієнтами. Оплата праці щомісяця складає 1500-2100 злотих.
 • Няня – таку вакансію можна підшукати за допомогою агентств з працевлаштування або через знайомих. Оплата за таку роботу складає 12-17 злотих на годину.
 • Репетитор. Такою працею можуть займатись студенти, які добре розбираються в певних навчальних дисциплінах. Ця праця добре оплачується, за годину можна заробити від 35 до 70 злотих.
 • Менеджер з продажу. Одна з головних вимог до кандидатів – добре розмовляти польською мовою. Зарплата залежить від суми місячних продаж, та може складати 3000 злотих.

Робота в Польщі для студентів на літо

Особливості влаштування на роботу студентів в Польщі на літо

Оскільки законодавством були зняті обмеження з працевлаштування на роботу в Польщі для студентів на літо, то робота в цей сезон має певні особливості:

 • розширюється перелік вакансій: робота на сільськогосподарських підприємствах, у сфері туристичного та готельно-ресторанного бізнесу;
 • є можливість більше працювати, оскільки влітку не має занять.

Часто постає питання, чи вдасться влаштуватись на роботу для студентів в Польщі на літо, коли є необхідність вирішення питань, пов’язаних з легалізацією перебування на території країни (закінчення строку дії візи або інше). Краще завчасно вирішувати такого роду питання. Вид на проживання оформлюється в Польщі, а поки готуються документи можна ходити на підробітку. Також з першого курсу навчання, студентам здебільшого видають карти не на 12, а на 15 місяців. Інший вид карт видають на конкретний термін, і коли він закінчується є 3 місяці на процес переоформлення. Це робиться задля того, щоб переоформленням документів займатись не влітку.

Де розміщують вакансії на роботу студентам в Польщі?

Найважливіший фактор для пошуку підробітки – мовний. Аби знайти роботу студентам в Польщі, необхідно добре володіти польською мовою, особливо розмовною. Якщо з польським є складнощі, то можна працевлаштуватись завдяки доброму володінні англійською мовою. Також варто скласти резюме, де вказати свої навички, знання мов, наявність досвіду роботи а також години, коли можна працювати.

Є декілька способів пошуку роботи в Польщі для студентів України:

 • Через знайомих – саме друзі та знайомі радять найцікавіші вакансії.
 • На стендах в навчальному закладі або бюро кар’єри при університеті – часто роботодавці розклеюють об’яви про вакантні місця в холі університету або співпрацюють з бюро кар’єри.
 • На сайті. В Інтернеті є велика кількість сайтів з вакансіями, які можна розділити за певними ознаками: часткова зайнятість, сфера діяльності, заробітна плата.
 • Звернутись до агенції «Перша Віза». Наша фірма здійснює оформлення всіх необхідних документів, а також допомагає в пошуку легальної роботи для студентів в Польщі.

Оплата праці студентів в Польщі

Рівень заробітної плати обумовлений різними критеріями: містом працевлаштування, підприємством на якому працює студент, посадою, володінням польською чи англійською мовами, сумою відпрацьованого часу. Звичайно, робота для студентів в Польщі буде приносити більший дохід, якщо працювати в великих населених пунктах: Варшава, Познань, Краків, Гданськ. Мінімальна заробітна плата буде від 15 злотих на годину. Якщо дохід за податковий рік не буде більше 8000 злотих, то податки сплачувати не потрібно. Якщо строк дії договору доручення більше місяця, то зарплату видають не рідше одного разу щомісяця.