Інспекція праці в Польщі. Нові зміни

При працевлаштуванні на роботу за кордон, українці обов'язково підписують договір з роботодавцем. У Польщі існують різні види такого документну, у кожної є свої особливості, переваги та недоліки. Так, наприклад, — це цивільно-правовий «Умова Злеценя», «Умова о Дзело» та трудовий договір «Умова о Праце».

Зараз розробляється законопроєкт про реформу роботи Інспекції праці в Польщі. Він повинен полегшити та зробити інспекційну діяльність більш ефективною. У новій постанові вказано, що інспектор PIP має право самостійно змінювати тип договору. Тобто, якщо роботодавець надає роботу Umowa zlecenia або О dzieio, інспектор може самостійно змінювати цей договір на трудовий — Umowa o pracę. Це передбачено для того, щоб змінювати неповну зайнятість на повну. Особливо, якщо інспекція бачить, що працівник виконує роботу характерну для повної зайнятості, а роботодавець підписав з ним невідповідний договір. Наприклад, у 2020 році в результаті втручання Національної інспекції праці — 1,5 тисячі Umowa zlecenia і Umowa о dzieio були перетворені в трудові договори. Інспекція праці в Польщі підпорядковується безпосередньо Сейму, і саме від нього залежить чи набудуть чинності ці зміни, чи ні.

Про різницю Umowa zlecenie від Umowa o pracę, їх переваги та недоліки. Umowa o pracę керується трудовим кодексом. Якщо людина хоче працевлаштуватися на довготривалий час, цивільно-правові договори, зазвичай, називають непотрібними контрактами. Umowa o pracę дає право отримувати оплачувану та декретну відпустки, надплати за надгодини, також за нічні зміни, премії та лікарняне страхування. Umowa zlecenie керується цивільним кодексом. Тому, ці всі вище зазначені пункти повинні бути прописані у документі договору. Обов’язково читайте, що підписуєте при працевлаштуванні. Якщо ви не до кінця все розумієте, то вам повинні надати договір українською мовою. Umowa zlecenie вигідна для трудових мігрантів, які приїхали підзаробити на недовготривалий час, десь на три-чотири місяці. Umowa o pracę підходить для людей, які мають намір залишитися подовше. Навряд чи вам відразу підпишуть договір Umowa o pracę, адже роботодавець ще не знає про ваші можливості та подальші наміри. Тільки тоді, коли він буде зацікавлений у вашій кандидатурі, тоді буде пропонувати кращі умови для свого працівника.