Житло для українців в Польщі

Житло для українців в Польщі

Польська страхова організація “ZUS” доєдналася до надання допомоги біженцям з України.

Як повідомляє polsatnews.pl, ZUS (Zakład Ubezpieczeń Społecznych) розробив базу житла для потреб людей з України. Якщо українцям потрібен буде притулок, їм можуть запропонувати приблизно 1400 місць у відомчих навчальних центрах.

Зауважмо, що на платформі електронних послуг ZUS з’явилася можливість створити профіль PUE українською мовою. На офіційному сайті ZUS є інформацію про те, де і на яких умовах можна отримати допомогу в Польщі, умови отримання сімейної допомоги, медичного страхування, а також пенсії за вислугу років та по інвалідності.

Зверніть увагу, що тим, хто вже отримував польську пенсію за вислугу років або по інвалідності, наразі не матимуть можливості отримати ці виплати знову. Якщо ж сталося так, що ви опинилися в Польщі і потребуєте знову цю допомогу,вам потрібно звернутися до закладу соціального страхування і написати відповідну заяву, яку скерують до відділення ZUS у Жешуві. Так ви матимете можливість відновити виплати, але вже на новий рахунок. Відзначимо, що допомога буде виплачена з моменту припинення її отримання.