Закон про допомогу українцям

Закон про допомогу українцям

Польський сейм ухвалив закон, що регламентує допомогу біженцям з України.

12 березня президент Польщі Анджей Дуда підписав законопроєкт про спеціальну підтримку українських біженців. Громадяни України, які у зв'язку з воєнними діями виїхали з країни після 23 лютого і перетнули кордон на законних умовах, можуть легально перебувати на території Польщі протягом 18 місяців. Про це повідомляє Onet.pl.

В разі, якщо в'їзд до Польської Республіки не був зареєстрований, після подання заяви до органів комунальної служби про присвоєння номеру PESEL, реєстрація відбувається автоматично. Окрім ідентифікаційного номеру, закон передбачає отримання для громадян України і Profil zaufany, який надає доступ до державних послуг в мережі інтернет.

Згідно з законом, біженці матимуть доступ до польського ринку праці, можуть претендувати на одноразову фінансову допомогу в розмірі 300 злотих на особу та отримають доступ до сімейних пільг, таких як допомога по догляду за дитиною, сімейний капітал, пільга «Добрий старт» та співфінансування зменшення батьківської плати за перебування дитини в яслах.

Відзначимо, що цей закон дозволяє виїзд з території Польщі на термін до 1 місяця.