ЄС відмінить БЕЗВІЗ для України?

Епідемічна ситуація в країні не з найкращих. В Україні прогнозують новий спалах захворювань українців на COVID-19. Лише за останній тиждень МОЗ фіксує від 10 до 22 тисяч нових випадків щодня.


Смертність від коронавірусу теж збільшується. Це означає, що українці можуть повернутися до жорсткого карантину. Саме тому Європейський Союз може знову закрити кордони з Україною.

Зараз ЄС оновлює списки країн на епідемічні зони. Україна перебуває у зеленій, однак Союз готується вилучити її з цього списку. Це буде коригуватися в залежності від епідемічної ситуації, упродовж кожних двох тижнів. Дивлячись на статистику зрозуміло, що Україну можуть віднести до «червоної» зони. А це означає, що ЄС заборонить вільний в'їзд на свою територію для українців. Але панікувати не варто. Європейський Союз поки не ухвалював формального рішення. Проте речник МЗС України Олег Ніколенко вже прокоментував цю ситуацію. Він говорить, що ЄС не скасовує безвіз, але заборонить поїздки у Європу саме для туристів. Це лише тимчасові обмеження, задля протидії поширенню коронавірусної хвороби.

Для трудових мігрантів такого обмеження не буде. Ми просто повернемось до ситуації, яка була до 15 вересня. Кордони закриють тільки для туристів. Їздити на заробітки у Польщу може кожен по запрошенню та з відкриттям візи. Якщо епідемічна ситуація покращиться, то таких проблем з перетином кордону не для кого не буде. ЄС тільки надає рекомендаційні обмеження, не слід очікувати тотального закриття кордонів. Фактично кожна країна сама вирішує, які будуть ці обмеження: скільки днів перебувати на карантині, чи треба це робити вакцинованому, з якою довідкою можна перетнути кордон тощо. І саме цю актуальну інформацію можна переглянути на інтерактивній мапі МЗС України