Воєнний стан в Україні

Воєнний стан в Україні

Україна запроваджує режим воєнного стану.

Від ранку 24 лютого, Верховна рада у зв'язку з вторгненням російських військ на територію України прийняла рішення ввести воєнний стан. За ухвалення такої постанови проголосували 300 депутатів.

Як зазначає УНІАН, воєнний стан - це особливий правовий режим, що передбачає надання спеціальних повноважень державним органам влади, необхідних для запобігання загрозі. Передбачає тимчасове обмеження прав і свобод громадян, а також тимчасове обмеження законних інтересів юридичних осіб.

Нововведений стан може означати низку обмежень, які ще корегуватимуться та доповнюватимуться, але основною забороною є проведення виборів, референдумів, страйків та вето на внесення змін до Конституції.

Правила перетину кордону залишаються незмінними. Наразі заборонено виїзд з України лише держпосадовцям та військовозобов'язаним.

Також з'явилася інформація, що на українсько-польському кордоні почали утворюватись автомобільні черги. Зранку на пункті пропуску «Шегині» було понад 130 автомобілів, проте щогодини ця чисельність збільшується. Повітряний простір для літаків цивільної авіації через «високі ризики» Україна закрила.