У Польщі надаватимуть лікарняні через вигоряння на роботі

У Польщі надаватимуть лікарняні через вигоряння на роботі

З 1 січня 2022 року в Польщі лікар зможе виписати лікарняний лист (L4) людині, яка страждає від емоційного вигорання. Про це пише журналіст агенції «Перша Віза», разом зі статичними даними видання PIT.pl. Це означає, що з наступного року працівники, які страждають на цю хворобу, зможуть скористатися правом на лікування.

У 2019 році Всесвітня організація охорони здоров’я визнала вигоряння офіційним медичним діагнозом і вирішила включити його до Міжнародної класифікації хвороб. Емоційне вигоряння – це синдром постійної втоми, емоційного виснаження, який посилюється з часом, наприклад на роботі. Симптоми емоційного стану впливають не тільки на якість роботи, а й на інші сфери життя. Раніше у Польщі даний синдром не міг бути підставою для отримання робочої відпустки, тепер сучасне суспільство вважає її цивілізованою хворобою.

Про що варто знати? Наявні симптоми «wypalenie zawodowe»: виснаження, втома, часті головні болі та шлунково-кишкові розлади, безсоння та задишка, розчарування, злість, ознаки депресії.

Серед причин професійного вигорання за дослідженням Kronos Incorporated and Future Workplace: низька винагорода за працю (41%), перевантаження роботи (32%), понаднормові роботи (32%), неефективне управління компанією (30%), відсутність зв'язку між роллю працівника та стратегією компанії (29%), низька культура праці (26%).

Передбачається, що проблема вигорання найчастіше стосується людей, у яких основа робота пов'язана зі спілкуванням з людьми. Це психологи, психіатри, лікарі, медсестри, вчителі, соціальні працівники, поліцейські тощо. Але насправді вигорання може торкнутися будь-кого.