Статус біженця: що означає та які права гарантує

Статус біженця: що означає та які права гарантує

Польща скасувала будь-які обмеження на в'їзд українцям, тому перетнути кордон можна й тим, хто не має при собі закордонних паспортів.

В разі відсутності потрібних для законного перетину кордону документів, польські прикордонники допомагають оформити відповідні нормативи для отримання статусу біженця. В такому випадку, польська влада гарантує надання медичної допомоги, харчування, житла та інформаційної підтримки.

Статус біженця - це вид згоди на перебування для іноземців, які внаслідок побоювань переслідувань не можуть або не хочуть користуватися захистом країни походження.

Легалізація на польській території як особи, що шукає притулок, надає низку таких гарантій:

  • отримання медичної допомоги;
  • сприяння пошуку житла;
  • можливість офіційного працевлаштування;
  • безкоштовні мовні курси для всіх членів сім'ї;
  • щомісячна грошова допомога (70 злотих вдень на одну людину).

Повідомимо, що користуватися всіма цими привілегіями біженці можуть вже після прибуття до таборів, в які польський уряд розміщує мігрантів. Але, варто пам'ятати, що покидати табір, не попередивши адміністрацію, людині в статусі біженця категорично заборонено.

Тому, якщо ви не хочете мати певних обмежень в свободі пересування і маєте закордонний біометричний паспорт, за яким останні пів року не перетинали територію іншої країни - ви спокійно і законно можете потрапити в Польщу, відповідно до безвізового режиму як звичайний емігрант.

Детальніше про статус біженця також можете переглянути на нашому ютуб-каналі за покликанням https://www.youtube.com/watch?v=Khb5q5zazaQ