Посольство Польщі обрала нового переможця візового тендеру

Посольство Польщі обрала нового переможця візового тендеру

Консульство Польщі в Україні, 30 вересня, оприлюднили повторне рішення тендерної комісії. Надавати візові послуги українцям буде грецька компанія Global visa Center World. Натомість вже у листопаді можуть виникнути проблеми з видачею робочої візи у Польщу. Про це пише Медійний центр рекрутингової компанії «Перша Віза».

Робочі польські візи оформляють через компанію посередника. В Україні - це Всесвітня компанія з надання візових послуг VFS Global, зі штаб-квартирою в Дубаї. До кінця жовтня цього року офіційний представник закінчує контракт з надання польської візи для українців. Натомість Посольство Республіки Польщі в Україні оголосило тендер у якому брали участь 5 світових компаній, серед них VFS Global. Всі відповідні постанови оприлюднені на сайті Gov.pl.

У першому документі «Оголошення про договір 12.28.2020 р.»  сказано, що договір з фірмою набуває чинності з дня його укладення, однак надання послуг розпочнеться не раніше 20 листопада 2021 року. Також зазначені критерії за якими обирають переможця. Сама співпраця з посередницькою компанією діє три роки. За яким оператори будуть працювати у візових центрах в Одесі, Львові, Луцьку, Харкові, Вінниці та Києві.

За результатами, які оприлюднили 11 червня державне замовлення виграв французько-польський консорціум TLScontact - Personnel Service. Ціна контракту 34 мільйонів євро за виконання послуг, посередник пропонує 12,25 євро брутто за одну заявку на візу. 

У відповідь три компанії учасників з найменшими цінами оскаржили таке рішення та подали апеляцію. Національна апеляційна палата рішенням від 6 серпня 2021 року зобов’язала замовника скасувати результати тендеру. Головна причина оскарження - це конфлікт інтересів. Компанія Personnel Service надає послуги з працевлаштування українців у Польщу. Це може призвести до великої конкурентності з рекрутинговими компаніями інших країн. Також низка ЗМІ, оприлюднила той факт, що агентство тісно співпрацює із представниками російської влади, що недопустимо для нашої країни.

Як зазначено раніше, до кінця жовтня чинний представник закінчує контракт, та передає свою діяльність новій компанії. Про нового переможця тендеру стало відомо тільки нещодавно. Global visa Center World пропонує 7, 5 євро брутто за одну заявку на візу, а за свої послуги - 21 мільйонів євро брутто.

Затягнутий процес із вибором посередника може призвести до того, що Україна якийсь період не зможе надавати візові послуги. Адже, у жовтні закінчується контракт з нинішнім оператором, а 20 листопада розпочне роботу нова компанія. Global visa Center World може не встигнути підготувати необхідну технічну базу, щоб розпочати роботу завчасно.

«Панікувати не потрібно, візи видає не візовий центр, а Генеральні консульства, а вони свою діяльність не припиняють. І не думаю що вони будуть намагатися організувати процес, щоб видача віз і надалі була безперешкодна. Українцям які планують їхати до праці, рекомендую робити розписане запрошення і на його основі подавати документи. Щоб не втрачати дні. До речі хочу зазначити, щоб не робили деякі компанії спекуляції на вартості, запрошення 180/365 та 180/180 має однакові внески в ужонд», — прокоментувала ситуацію експертка з питань працевлаштування за кордоном Руслана Бровчук.