Польща та Україна  скасувала обмеження на транзит вантажних вагонів

Польща та Україна скасувала обмеження на транзит вантажних вагонів

31 січня Президент України Володимир Зеленський провів зустріч разом з Президентом Польщі Анджеєм Дудою. Також були присутні урядові представники —  міністри інфраструктури двох країн, керівник Офісу Президента України, та державного секретаря Канцелярії Президента Республіки Польща. Про це зазначено на офіційному сайті президента України, пише «Перша Віза».

За результатами зустрічі, сторони домовилися щодо якнайшвидшого скасування обмежень на транзит  вантажних вагонів з України до Польщі. Це питання українська сторона обіцяла вирішити до 4 лютого 2022 року. Також погодили збільшити кількість дозволів на здійснення міжнародних автомобільних вантажних перевезень, термін узгодження до 5 лютого. Ще одні зміни стосуються підвищення ефективності роботи пунктів пропуску Республіки Польща та України. Це мають вирішити представники  митних, прикордонних та інших служб до кінця лютого. Буде перегляд положень про міжнародні автомобільні перевезення від 1992 року між Україною та Польщею.

Передісторія: «Укрзалізниця» ввела тимчасову заборону транзиту потягів з України до Польщі через скупчення вагонів і застарілу інфраструктуру польської залізниці.

«Оскільки Польська залізниця не йде на системне вирішення проблеми та з метою зменшення простою вагонів компанії на території Польщі було прийнято рішення ввести тимчасову конвенцію на заборону залізничного транзиту Україною до Польщі», - йдеться у повідомленні.

За даними "Укрзалізниці", на кордоні з Польщею минулого року щодоби накопичувалося від 1 800 до 3 200 вагонів, що створювало затори на маршрут. 

За результатом зустріч двох сторін було розв'язано питання стосовно скупчення вагонів та застарілої інфраструктури.