Польща продовжила правила перетину кордону

Польща продовжила правила перетину кордону

У Польщі Ради Міністрів продовжила термін карантинних обмежень перетину кордону. Зазначено у даному розпорядженні «Про внесення змін до положення про встановлення окремих обмежень та заборон через епідемію».

Від 31 січня до 28 лютого особи, які прибувають до Польщі з-поза меж ЄС мають надати представникам Прикордонної служби результати негативного діагностичного тесту на COVID-19. Це може бути ПЛР або антиген тест, зроблений не раніше ніж за 24 години до перетину кордону, з моменту отримання результату. Документ повинен бути польською або англійською мовами. Дана вимога стосується в тому числі вакцинованих осіб та тих, хто перехворів на коронавірусну хворобу.

Тест також можна пройти в деяких аеропортах Польщі перед проходженням прикордонного контролю. Рекомендуємо перевіряти інформацію на веб-сайтах аеропортів. Ті, хто подорожує наземним транспортом з України повинні пройти тест в Україні.

Від здачі тесту звільняються:

  • особи, що здають іспит у восьмому класі, державний випускний іспит (матура) та їх опікунів;
  • діти до 5 років;
  • категорії осіб визначених у п.1 §3 Положення Ради Міністрів, зокрема водії та члени екіпажів авіа-, залізничних, судноплавних і вантажних автотранспортних засобів, внутрішніх водних і морських шляхів, екіпажів поїздів – у зв’язку з виконанням професійної діяльності;
  • діти, що відвідують дитячі садочки на території Республіки Польща та сусідніх держав у супроводі опікунів
  • учні, що відвідують школи на території Республіки Польща та сусідніх держав у супроводі опікунів.

Нагадаємо: в польських аптеках проводять безкоштовне тестування на COVID-19. Термін дії обсервації скоротили до 7 днів, замість 14 днів. Зменшили період карантину після зараження коронавірусом, або якщо контактував з такою особою. Термін обсервації після в'їзду до Польщі не з Шенгенської зони все ще становить 14 днів.