Обстановка на західному кордоні

Обстановка на західному кордоні

Черги на західних кордонах зменшуються, умови перетину спрощуються, а ситуація надалі залишається стабільно контрольованою.

За повідомленням Державної служби України, за добу 28 лютого державний кордон України на західній ділянці перетнули майже 108 тисяч осіб та майже 15 тисяч транспортних засобів. Дані показники приблизно на 10% менші за показники 27 лютого. Наразі у чергах перебувають близько 8 тисяч автомобілів.

На виїзд з України до ЄС та Молдови попрямувало майже 96 тисяч осіб. Зокрема, кордон до Польщі перетнули майже 61 тисяча людей, решта – до Угорщини, Словаччини, Румунії та Молдови.

Зазначимо, що за 5 діб відбиття агресії люди не лише покидали Україну. На Батьківщину повернулися майже 80 тисяч наших співвітчизників, з яких більшість – чоловіки.

Нагадаємо, що усі пункти пропуску на західному кордоні працюють у цілодобовому режимі. Перевірки та пропускні операції максимально спрощені, мінімізовано перелік документів, які необхідно мати з собою при виїзді з країни. Прикордонники і митники суміжних країн також максимально спростили пропуск на свою територію.

За свідченнями очевидців, при перетині українсько-польських пунктів пропуску прикордонники взагалі зараз не перевіряють документи у жінок та дітей з метою скорочення часу очікування на сухопутних кордонах.