Нововведення: онлайн подача на карту побиту

Нововведення: онлайн подача на карту побиту

25 січня Міністерство внутрішніх справ та адміністрації Польщі провели засідання, де обговорили питання легалізації іноземців. Стало відомо про нову ініціативу, яка передбачає подання документів на довідку у режимі онлайн, тобто через інтернет. Про це повідомляє інформаційно-аналітичний центр «Перша Віза» з посиланням на видання PolskieRadio.pl.

Карта побиту — це документ, який дозволяє громадянину легально перебувати на території держави. Карта тимчасового проживання видається терміном від 1 до 3 років, постійного побиту — до 10 років. Також посвідка на проживання надає можливість українцям користуватися більшістю соціальних програм, якими користуються поляки.

Керівник Управління у питаннях іноземців Ярослав Шайнер повідомляє, що команда працює над електронізацією процедури оформлення дозволу на тимчасове або постійне перебування в Польщі. Іноземець матиме можливість в електронній формі надіслати заявку на отримання карти побиту.

Також він наголосив: «Останні кілька років відбувається збільшення іноземців з-поза ЄС до Польщі. Тому з кожним роком розглядається велика кількість справ про надання іноземцям дозволу на тимчасове проживання. 75% заяв надходить від громадян України».

29 січня набудуть чинності нові зміни у Законі про іноземців. Проєкт передбачає спрощення процедури отримання карти побиту та збільшення терміну, на який видається дозвіл на роботу, до 24 місяців.