Новини за останній тиждень в Польщі

Новини за останній тиждень в Польщі

Від нападу нелегалів постраждали двоє польських солдатів

15 грудня 71 нелегальних мігрант намагалися прорватися через польських кордон. Це була чергова спроба прориву кордону. Двоє польських військовослужбовців отримали поранення після відбиття атаки нелегальних мігрантів.

Українець вбив земляка, йому загрожує довічне ув’язнення

У Лодзькому воєводстві затримали 31-річного українця, який вбив 41-річного громадянина України. Сутичка двох чоловіків переросла у криваву бійку, де один з учасників бив кулаками, ногами та металевим кошиком по обличчю та голові. Внаслідок чоловік помер, а вбивця намагався втекти з місця події. Правоохоронці швидко знайшли вбивцю в місті Шиманувка, йому загрожує довічне ув’язнення.

Українці стали героями відеоролика «Бидгощ – наше спільне місто»

Поляк Якуб Херольд з міста Бидгощ зняв короткий відеоролик про життя українців у Польщі. Чоловік, який кілька років прожив в Україні, розкрив у відео історію життя 4 українців, які переїхали до польського Бидгоща. Ідея відео показати як реалізували себе українці і як вони популяризують свої традиції за кордоном.

Сімох українців депортували, через нелегальне працевлаштування

У Жаганському повіті правоохоронці виявили підприємство, яке працевлаштовувало людей без договорів. Порушення спільно виявили прикордонники та інспектори праці. Після перевірки виявилось, що українці два тижні працювали без належного трудового договору та дозволів. Проти 7 громадян України ухвалили рішення про депортацію, а роботодавець отримав штраф у розмірі 30 тисяч злотих.

У Польщі вакцинують 5-11 річних дітей проти коронавірусу

З 16 грудня у Польщі розпочинається вакцинація дітей від 5 до 11 років. Про це вже анонсувало Міністерство здоров’я Польщі, однак не було інформації щодо препарату вакцинації від коронавірусу. Європейське агентство з лікарських засобів наразі схвалило вакцину Comirnaty (Pfizer-BioNTech) для цієї вікової категорії. Доза буде меншою, ніж у старших груп — 10 мкг замість 30 мкг.

Понад 300 тисяч громадян України отримали посвідку на проживання

У Польщі найбільша кількість наших громадян, які мають карту побиту. Все частіше громадяни України замість тимчасової міграції обирають довгострокове перебування в країні. Кількість громадян України з дійсними посвідками на проживання в Польщі перевищила 300 тис, це 57% всіх іноземців, які оселяються в країні. Найбільш популярними регіонами є: Мазовецьке – 22% населення, Малопольське - 12%, Великопольське - 12% і Долношленське - 9%.

У Варшаві почав їздити святковий автобус

Вперше на вулиці столиці виїхав різдвяний автобус Miejski Zakład Autobusowy (MZA). Громадський транспорт возитиме пасажирів до кінця 2021 року. Святковий автобус можна буде зустріти на маршруті 117 Dworzec Centralny – Gocław. Автобус схожий на різдвяний подарунок, який нібито прямує до свого адресанта. Обіцяють оновити розклад руху, щоб якомога більше людей відчули дух Різдва.

У Варшаві фільм «Людина-павук» можна дивитися українською

У місті Варшава кінотеатрі Helios українці зможуть переглянути новий фільм "Людина-павук: Немає шляху додому” рідною мовою. Дата показу українською мовою з 17 до 23 грудня. Кінотеатр Helios знаходиться за адресою — Єрусалимський проспект, 179.