Нові зміни для отримання карти побиту

Польський уряд планує запровадити нові зміни у законопроєкті, який спрощує умови отримання дозволів на роботу і проживання в Польщі. Про це повідомляє Медійний центр компанії з працевлаштування за кордоном «Перша Віза», з посиланням на Проєкт закону про внесення змін до закону про іноземців та деяких інших.

Проєкт підготовлений Міністерством внутрішніх справ та адміністрації, він набуде чинності з 1 січня 2022 року.

Відповідно постанові, щоб отримати карту побиту тепер не потрібно мати підтверджене місце проживання, тобто договір оренди житла, також не будуть вимагати декларацію PIT про стабільне джерело доходу. Головною вимогою буде наявність в іноземця офіційної роботи із заробітною платою не нижче від мінімальної.

Управління у справах іноземців зазначило, що 55 % населення складають українські заробітчани. З цією тенденцією збільшилась кількість людей, які хочуть отримати документ на постійне перебування у Польщі. Карта побиту – це офіційний дозвіл для українців, який дає змогу легально перебувати на території Польщі від одного до десяти років.

Зокрема, які ще зміни зазначені у законопроєкті для отримання карти побиту?

  • Спрощення процедури надання дозволу на тимчасове проживання та роботу іноземцям, які мають намір працювати в структурах, що мають стратегічне значення для польської економіки;
  • Спрощення отримання дозволів на роботу для сезонних працівників;
  • Розширення переліку обставин, що не вимагають зміни дозволу на тимчасове проживання та роботу;
  • Введення спеціальних 60-денних термінів для розв'язання питання про надання дозволу на тимчасове проживання,
  • а також 90-денний термін для розгляду апеляції з питань видачі дозволу на тимчасове проживання.

«Легально перебувати на території Польщі по закінченню візи дозволяє саме карта побиту. Тому збільшилась тенденція заяв для отримання дозволу на проживання, через це процес стає довготривалим. Для розв'язання цієї проблеми спростили процедуру отримання документу. Вдосконалення закону збільшить зацікавленість заробітчан саме до країни Польщі» - коментує генеральний директор компанії «Перша Віза» Руслана Бровчук.