Найгірші вакансії праці від експертки Руслани Бровчук

Найгірші вакансії праці від експертки Руслани Бровчук

Для більшості українців робота за кордоном — це лотерея. Або заробітчани повертаються додому повністю розчаровані, або задоволені заробітною платою та умовами праці. Недобросовісні роботодавці часто замовчують про реальні обов’язки, справжню зарплатню та санітарні умови. Тому дуже важливо перевіряти запропоновану вакансію з різних джерел. Компанія з працевлаштування «Перша Віза» надає тільки перевірені вакансії для своїх клієнтів. Кожен українець, який вирішив заробити за кордоном хоче бути захищеним від неприємних ситуацій. Саме тому, ми вирішили розповісти про найгірші та найважчі роботи на думку заробітчан.

Польові роботи по збиранню врожаю

Сільськогосподарські роботи по збиранню врожаю одні з найтяжчих. Роботодавці завжди ставлять високу заробітну плату, однак не вказують важливу деталь. Зарплата залежить не від відпрацьованих годин, а від виробітку, називають це роботою на акорд. Як показує статистика, людям які не працювали на полях фізично важко, тому отримують за день дуже мало. Ще один чинник — це погодні умови. Працюючи просто неба не можна передбачити погоду: дощ, спека, сніг. Звісно, це впливає на самопочуття та результат. Також врожай обробляється різними хімікатами від шкідників, які осідають на плодах, тому на тілі людини може з'явитись алергічна реакція. Хороше проживання також рідкість, оскільки поля знаходяться далеко за межами міста і пропоноване житло не всім підходить.


Робота на птахофабриці

Це моральне виснаження та фізичне від швидкої конвеєрної роботи. На таких фермах завжди відчувається різкий запах, та може бути антисанітарія. Після того як вбивають тварин, їх треба розчленувати, вибрати всі нутрощі, щоб у результаті отримати готове запаковане м’ясо. Аліна Мох працювала на птахофабриці у 2020 році майже три місяці. Жила в приватному будинку в місті Бидрощ за 250 злотих.

«В нас були різні обов'язки. Кожен день бригадир говорив на яку локацію ставати. В мене були як улюблені процеси, так і ті що я ненавиділа. Наприклад, стояти на кінцевій перевірці я ледве могла. Бо мене закачувало від кількості курей на конвеєрі, які в мене майоріли перед очима. Приємніше було працювати з очищенням пупків від жовтої плівки. Там все спокійно, не було возні. Люди, які тільки почали працювати зазвичай тримаються до двох тижнів. Загалом, це командна робота, один має відпрацьовувати роботу іншого, бо штраф отримують всі. Жахливий запах, але я сама знала на що підписувалась. За 8 годин роботи годували один раз в день. Робота потребує доброї механіки рук і гарної реакції. Якщо чесно, я зараз розумію, що ця робота не була такою вже й поганою. Мені виплатили всю заробітну плату. Роботодавець був зацікавлений у тому, щоб заплатити більше», — поділилась досвідом Аліна Мох.


Сортування пластикових виробів

Серед оголошень вакансія зазначена як сортування пластикових виробів. Українці приїжджають на запропоновану роботу не знаючи деяких аспектів. Ви потрапляєте на сортування пластикових пляшок, які тільки привезли зі сміттєзвалища. Пластик треба буде вручну перебирати, щоб відокремити пластикові речі в спеціальні контейнери. Також на заводі характерний запах відходів та низький рівень санітарії. Роботодавці можуть не надавати засоби захисту, тому можна поранитись чи підхопити інфекцію. Роботодавці приховують реальні обов’язки праці, щоб заохотити кандидатів на роботу, але пропонують більшу ставку.


Сортування одягу секонд-хенду

Обов'язок працівника пакувати та сортувати уживані речі. Але головна небезпека полягає в обробці одягу сильними хімічними речовинами. Більшість таких робіт здійснюється на складах, які майже не провітрюються. І в багатьох людей вже після перших тижнів праці можуть почати виникати проблеми зі здоров’ям: алергічні реакції на шкірі, проблеми з диханням, нудота. Не всі роботодавці забезпечують своїх працівників захисними окулярами, одягом, респіраторами, рукавицями. Якщо цього не було зроблено в перший робочий день, варто покинути роботу, щоб не наражати себе на небезпеку.


Ми рекомендуємо детально перевіряти запропоновані вакансії. Посередники зацікавлені у тому, щоб заманити кожного клієнта, тому часто говорять те, що їм вигідно. Проаналізуйте чи варті ці гроші вашого здоров'я як фізичного, так і морально.