Найактуальніші новини тижня

Найактуальніші новини тижня

Польща пропонує фінансувати повернення мігрантів додому

Польща заявила про готовність виділити кошти, щоб повернути мігрантів назад до Батьківщини. Про це наголосив прем'єр-міністр Матеуш Моравецький після переговорів з главою уряду Естонії Каєю Каллас. Зараз влада Польщі обговорює цю тему дипломатичними каналами з представниками країн Близького Сходу. Однак прем’єр наголошує, що білоруські силовики перешкоджають поверненню мігрантів.

Нелегали кидали камінням і засліплювали лазерами  прикордонників

Велика група мігрантів, близько 150 осіб, агресивно намагалися прорватися на територію Польщі поблизу села Дубичі Церковні. Нелегальні мігранти засліплювали лазерами й кидали каміння у польських військових. Як зазначає прикордонна служба у Twitter, атаку на польському кордоні контролювали білоруські служби. В результаті до Польщі проникли 70 людей, їх затримали та доставили до кордону.

Мігранти можуть штурмувати Україну

У Польщі припускають, що нелегальні мігранти можуть прямувати до кордону України. Про це наголосив заступник міністра закордонних справ Польщі Марцін Пшидач.

«Перші агресивні дії були на литовській і, частково, латвійській ділянках кордону, а зараз це Польща. Звичайно, надалі це можуть бути інші країни, зокрема й Україна», - зазначив Пшидач.

В Україні створено міжвідомчий штаб для захисту кордону

В Україні створили новий міжвідомчий штаб під керівництвом Державної прикордонної служби, який націлений на протидію можливій міграційній кризі на кордоні.

«Створення такого штабу передбачене рішенням Уряду. Він забезпечуватиме координацію діяльності всіх залучених до заходів з посилення охорони та захисту державного кордону України», – зазначив перший заступник Голови Держприкордонслужби України Володимир Нікіфоренко.

 Польські поліцейські підстрелили українця

48-річного громадянина України підстрелили у Нижньосілезькому воєводстві. Два наряди поліції вирушили на виклик за зверненням — вторгнення невідомих осіб на приватну територію з невідомою метою. По приїзду правоохоронних органів, вони виявили чоловіка який кидався на них ножем, внаслідок українець поранив поліцейського у руку. Він чинив агресивні дії до органів, не реагував на накази та попереджувальні постріли. Чоловік хотів спробувати ще раз напасти на поліцейського, але він у відповідь вистрелив українцю у ногу.

Українець втік з карантину, був у  алкогольному сп'янінні за кермом та намагався дати хабар

Поліція Мазовецького воєводства затримала громадянина України, який їхав за кермом автомобіля Volkswagen у нетверезому стані — 1,3 проміле алкоголю. Як виявилось він нещодавно перетнув кордон Польщі та втік з обсервації. Поліцейські затримали його для перевірки, натомість українець пропонував їм хабар. Чоловіка перебуває у поліції.

Протести у Вроцлаві сприяли легалізації мігрантів

У Вроцлаві, ще 30 жовтня пройшов протест через довге очікування карт побиту. Українські трудові мігранти стоять у черзі на отримання документу роками, особливо у Нижньосілезькому воєводстві. Тому вирішили привернути увагу воєводської адміністрації. Влада Польщі 16 та 17 листопада ухвалила законопроєкт щодо спрощення отримання карт, який спростить легалізацію іноземців.

 Польща знизить ціни на паливо, газ і електроенергію

У Польщі найвища інфляція за 20 років, тому прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький представив "антиінфляційний щит". Програма повинна подолати високий ріст інфляції.

«Ми знизимо ціни на паливо. З 20 грудня на 5 місяців ми знизимо акциз до мінімального дозволеного в ЄС рівня. Ці рішення знизять ціну на паливо приблизно на 20 злотих до 28-30 злотих. Ми запроваджуємо зниження ПДВ на природний газ з 23% до 8%. Ще один напрямок – з січня на 3 місяці ми знизимо ставку ПДВ на електроенергію», — заявив Моравецький.