Карантинні обмеження. У Польщі запроваджують нові правила перетину кордону

Карантинні обмеження. У Польщі запроваджують нові правила перетину кордону

Уряд Польщі посилив нові карантинні правила через епідемічну ситуацію в країні. Про це повідомляє інформативно-аналітичний відділ «Перша Віза». На урядовому сайті Gov.pl зазначено, що зміни набудуть чинності з 15 грудня.

З грудня кожна особа, що перетинає кордон до Польщі не з Шенгенської зони, тобто з України включно, повинна буде здати тест на COVID-19. Обмеження стосується перетином саме літаком, ПЛР-тест потрібно здати не раніше ніж за 24 години до вильоту. Вакциновані особи не звільняються від обов’язкового проходження тестування на захворювання COVID - 19. Однак, після перельоту їм непотрібно буде проходити 14-денну обсервацію, на відміну від невакцинованих.


Також є певні карантинні обмеження на території Польщі:

  • Громадський транспорт буде працювати із заповненням місць пасажирами на 75%;
  • Робота ресторанів, барів, готелів, кінотеатрів, театрів, храмів та спортивних зал передбачає заповнення місць до 30%;
  • Робота нічних клубів припиняється, окрім новорічного свята (31.12-01.01.2022), заповнення закладу до 100 осіб;
  • Особи, які проживають із зараженими на COVID-19 повинні будуть здати ПЛР-тест;
  • Шкільні заклади будуть працювати дистанційно з 20 грудня до 9 січня;Джерело - Ministerstwo Zdrowia

Данні правила не стосуються вакцинованих осіб. За останній тиждень в Польщі антирекордні показники захворювання. Станом на 8 грудня зафіксовано 19 369 заражень за добу та 505 випадків смертності від COVID-19.

З 1 грудня Польща вже змінювала правила перетину кордону. Українці після перетину кордону будуть проходити обсервацію не 10 днів, а 14 днів. Скоротити термін обсервації можна при наявності негативного ПЛР-тесту на 8 день карантину. Вакцинованим особи не потрібно проходити карантин в Польщі. Нововведення прийняли через спалах небезпечного нового штам коронавірусу «Омікрон». Його було виявлено в африканських країнах — Ботсвана, Есватіні, Лесото, Мозамбік, Намібія, Зімбабве, ПАР.