9 cічня: підсумок тижня

9 cічня: підсумок тижня

Президент Польщі підписав закон про іноземців

Президент Польщі Анджей Дуда, 4 січня підписав закон про іноземців. Він має спростити легалізацію іноземців. Відтепер українці можуть офіційно працювати на сезонних роботах і по освяченню до 24 місяців, це означає скасування коридорів. Карта побиту буде без прив’язки до роботодавця, не потрібно мати постійне місце проживання. Українці лише мають отримувати заробітну плату не нижче мінімального доходу. А максимальний термін розгляду справи отримання карти обіцяють до 60 днів. З початку 2022 року у Польщі було змінено критерій доходу, який повинен мати іноземець, щоб подати документи на карту побиту. В останнє критерій змінювали ще у 2018 році. Для самотньої людини (яка проживає одна, без сім’ї), становитиме 776 злотих нетто. Для члена сім'ї – 600 злотих (нині 528 злотих) на кожного члена родини.

Детальніше у матеріалі — «Що очікувати трудовим мігрантам у 2022 році»

Соціальні пільги для українців в Польщі

Українці можуть розраховувати на соціальну допомогу від Польщі, якщо мають один із перерахованих статусів: карту поляка, карту побиту, є резидентом ЄС, мають статус біженця. Ті хто отримав статус біженця, або додатковий захист у Польщі можуть отримати фінансову допомогу. IPI — індивідуальна інтеграційна програма, яка надається іноземцям до 12 місяців. Це допомога у покритті прожиткових витрат (одяг, продукти харчування, засоби гігієни тощо). У іноземців є можливість безкоштовно вивчати польську мову. Надається медичне страхування, консультації з фахівцями (психологи, юристи, сімейні консультації). Також можуть нарахувати фінансову допомогу. Розмір буде визначатися відповідно фінансового стану заявника.

Затримано 12 осіб: у новорічну ніч загинув українець

Перехожі на вулиці з 31 грудня на 1 січня виявили тіло вбитого українця. Правоохоронці затримали 12 осіб, які можуть бути причетні до загибелі українця. Ймовірна причина смерті — вбивство через нанесення серйозної травми голови. 47-річний чоловік святкував Новий рік у колі друзів як українців, так і іноземців. Вони перебували у алкогольному сп'янінні, тому не могли надати показання поліції.

В Україні відкриють сучасний пункт пропуску на українсько-польському кордоні

В Україні відбудеться модернізація міжнародного автомобільного пункту пропуску на українсько-польському кордоні. Заступник міністра інфраструктури Мустафа Найєм розповів про головні зміни, які відбудуться на пункті перетину кордону. Це проєкт у рамках «Великого будівництва», зокрема:

 • початок будівництва пасажирської ділянки в пункті пропуску «Краківець»
 • початок будівництва в пункті пропуску «Шегині»
 • облаштування сервісної зони перед пунктом пропуску «Ягодин».
 • розвиток 262-х кілометрового маршруту Краківець — Львів
 • розвиток дороги М-07 Київ — Ковель — Ягодин — від кордону до міста Ковель до категорії 1а
 • завершено капітальні ремонти на 59 км доріг до кордону в рамках «Польського кредиту»
 • початок будівництва гілки залізниці з Польщі в Трускавець
 • запуск швидкісного залізничного сполучення Київ — Варшава

У Польщі з’явилися ліки від коронавірусу

У Польщу завезли пероральний препарат “Молнупіравір”. Його приймають на ранніх стадіях при захворюванні на COVID-19, щоб протидіяти вірусу. Ліки призначені для людей, які мають онкологічне захворювання. Також очікується реєстрацію ще одного препарату, який має вилікувати захворювання на різних стадіях його прояву.

Полякам будуть видавати грошову компенсацію за ускладнення після вакцинації

В Польщі будуть виплачувати грошову компенсацію за виникнення ускладнень після щеплень. Такий закон підписав президент Польщі Анджей Дуда. Проєкт передбачає компенсацію тим, хто буде госпіталізований впродовж 14 днів після щеплення, або при наявності анафілактичного шоку.

 • 3000 злотих — спостереження в стаціонарі невідкладної медичної допомоги або реанімації у зв'язку з анафілактичним шоком;
 • 10 000 злотих — госпіталізація через анафілактичний шок тривалістю менше 14 днів;
 • від 10 000 до 100 000 злотих госпіталізація тривалістю (з шістьма інтервалами) від 14 до понад 120 днів.