21 листопада: новини тижня

21 листопада: новини тижня

Українець загинув у ДТП. Водій фургону врізався у трамвай

19 листопада у Сілезькому воєводстві українець за кермом фургону влетів у трамвай. У результаті зіткнення фургон відкинуло до стовпа. На місце ДТП прибула рятувальна служба, вони дістали українця в автомобільного транспорту, однак українець вже був мертвим. Водію трамваю та двом пасажирам надали медичну допомогу, їх життю нічого не загрожує.


Водій вантажівки впав у річку, збитки від ДТП 1 млн. зл.

16 листопада громадянин України у вантажному транспорті потрапив у ДТП, коли перевозив сільськогосподарську техніку. Транспорт вилетів з дороги в місці будівництва нового мосту та частково впав у річку Могильницю. Рятувальна служба допомогла водію вибратися з транспортного засобу, потім надали йому кваліфіковану першу медичну допомогу. Також виявили, що водій був нетверезому станові більш як 2 проміле. Українець отримав незначні травми. Однак через інцидент було пошкоджено новий міст та стався витік дизпалива в річку. Збитки від аварії оцінюються приблизно в 1 млн зл.


 Мігранти залишили табір на кордоні Білорусі та Польщі

Нелегальні мігранти 18 листопада покинули кордон табір біля білоруського пункту пропуску Брузгі. Причиною стало погіршення погодних умов. Зараз вони перебувають транспортно-логістичнім центрі неподалік кордону. Там їх забезпечили гарячим харчуванням, чистою водою, спальними місцями у теплі, видається змінний одяг. Однак 18 листопада польські прикордонники повідомили про 255 випадків нелегального перетину кордону до Польщі.


У Польщі українець перевозив чотирьох нелегальних мігрантів

Польські поліцейські затримали водія автомобіля Skoda, він намагався втекти від поліцейських. 26-річний українець перевозив через кордон чотирьох нелегальних мігрантів із Сирії. Почалася погоня, під час якої водій не впорався з керуванням і злетів у канаву. У результаті з автомобіля вибігли мігранти та намагались сховатися у лісі. Мігрантів передали прикордонникам, а українцю загрожує позбавлення волі до 8 років.


Нові зніми, щоб отримати карту побиту

Польський Сейм розглянув новий законопроєкт про іноземців та деяких інших законів. Зміни повинні скоротити час очікування розгляду заявок з боку воєводських управлінь та зменшити навантаженість працівників ужондів. Також, якщо ви вже отримали карту, то можна буде легко змінювати роботодавця, варто лише скласти заявку про зміну рішення воєводи, пластикову картку міняти не потрібно. Кореспонденція з воєводським управлінням пріоритетно буде вестись в електронному форматі. Це дозволить скоротити видатки на поштові пересилання документів та рішень. Нові правки скасовують мати постійно житло у Польщі, а також необхідність доводити стабільний та регулярний дохід, але треба отримувати мінімальну заробітну плату. Чи не вперше за весь час, законопроєкт потрапив на розгляд до Сейму і має великі шанси на розгляд Сенату. Після публікації у Журналі Законів нові умови почнуть діяти через 14 днів.

У Польщі будують новий пункт пропуску з Україною

У Малговіце Перемишльського повіту розпочалися перші роботи будівництва прикордонного переходу на польсько-українському кордоні. Він буде призначений для міжнародних пасажирських і вантажних перевезень транспортними засобами. Максимально допустима вага транспорту до 3,5 тонни, без урахування пішохідного руху. На новому переході буде 5 кабін прикордонного контролю у напрямку виїзду з Польщі та в’їзду, ️приміщення поглибленого огляду транспорту з польської та української сторони. Буде побудовано приміщення «TAX FREE», склад небезпечних матеріалів, зона для рентген-сканування автомобілів, приміщення для службових собак, стоянка для служб, дороги та огорожі.