2 січня: підсумок тижня

2 січня: підсумок тижня

Польща фінансуватиме послуги няні та дитячого садочку

З 1 квітня 2022 року в Польщі родина може отримати соціальну допомогу для дітей від держави. Виділені кошти розраховані на послуги няні та дошкільні заклади. Щоб скористатися програмою допомоги дітям, батьки повинні подати заяву до ZUS. Нарахувати можуть максимум 400 злотих на місяць для однієї дитини. Допомогу можуть отримати всі дітки, не стосується від національності, фінансового стану, або хто саме виховує дитину. Соціальне страхування буде перевіряти як реалізуються ці кошти, щоб батьки не витрачали їх на щось інше. Також якщо сім’я вже отримує гроші в рамках "Батьківського капіталу на догляд за дитиною", то скористатися цією послугою не можна.

У Польщі у 2022 році з’являться нові міста

З початку наступного року набуде чинності розпорядження уряду про набуття статусу окремим населеним пунктам статусу міста. Так, у Польщі з'явиться ще 10 нових міст. Майбутні зміни торкнуться життя 78 934 мешканців міста. Список нових міст у Польщі: Прущ, Ізбіця, Лютомірськ, Болімів, Цеглув, Нове Място, Єдльня-Летнисько, Іваніська, Ольштин, Кацори. Майже щороку на карті Польщі з’являються нові міста. Наприклад, у 2021 році додалося 10 міст, а у 2020 році - 4 нових міста.

Польська бібліотека показала фото Карпат 1938 року

Фото українських Карпат 1938 року опублікувала цифрова бібліотека «Полона». Зображення взято зі старого путівника для туристів «Зима у східних Карпатах». Більш ніж 80 років назад цей буклет використовували як рекламу для польських мандрівників. У друці розповідається про гуцульські звичаї та розваги, красу Карпат, оздоровчі центри. До 1939 році землі Західної України перебували у складі Польщі.


GUS: скільки витрачають українці в Польщі?

Центр соціальної статистики оприлюднили дані про витрати іноземців у Польщі за третій квартал 2021 року. За цей період кількість перетинів польського кордону склала 62,3 мільйона. Найбільше трудових мігрантів — це українці. У третьому кварталі 2021 році українці витратили на продукти 840,3 млн злотих. Рік назад, у 2020 році, за цей же період українці витрачали удвічі менше — 388 млн злотих.

Українця в Польщі побили нужденні, після того, як він їм допоміг

Поліцейські із Зеленої Гури затримали трьох винуватців пограбування – двох чоловіків та жінку. Підозрювані побили та пограбували чоловіка, який хотів допомогти їм, купивши продукти. 37-річний українець хотів допомогти чоловікові на вулиці, який, на його думку, потребував допомоги. Українець придбав для безпритульного гарячий напій та продукти харчування. Незнайомий чоловік, попросив хлопця піти з ним до його «помешкання». Там їх чекали чоловік і жінка, які теж просили допомогти продуктами. Після того як українець повернувся із покупками для них, вони почали наносити йому тілесні травми. Злочинці відібрали рюкзак, в якому були гроші, телефон, навушники та інші речі. Чоловік відразу не звернувся у поліцію, пішов на роботу, де його вмовили звернутися до правоохоронців. У поліції встановили невідомих осіб, раніше вони були затримані за подібні злочини. Їм загрожує позбавлення волі до 2 років.

Українці намагалися перевезти тютюнову контрабанду

У Польщі затримали трьох українців, які намагалися через митний контроль перевести незаконні товари. Прикордонна служба вилучила тютюнові вироби без польських акцизних знаків, приблизно 220 800 цигарок. Сума товару перевищила 165 тисяч злотих. Українцям оголосили підозру у незаконному ввезенні товарів на територію Польщі.

У Польщі з'явилися перший робот працівник в Європі BellaBot

У місті Вжесня на АЗС обслуговувати клієнтів почали роботи. Робот BellaBot обслуговує людей як офіціант. Він приносить замовлення до відповідного столу, розносить страви та напої. Робот BellaBot може обслуговувати декілька столиків одночасно, та заздалегідь оголошує номер до якого прямує. Ще один робот KittyBot, який зустрічає клієнтів перед входом у магазин. Він вітається з людьми, інформує про актуальні акції та розповідає про актуальні страви дня. Роботи працюють протягом 1-2 днів, після чого їх підзаряджають. Раніше експерти прогнозували заміну людських робочих місць цифровими роботами вже через 5 років.


У Вроцлаві не відкриють консульство України

У Вроцлаві чекають на відкриття нового консульства, яке буде обслуговувати 4 воєводства: Великопольського, Любуського, Нижньосілезького, Опольського. Його відкриття мало відбутися до кінця 2021 року. Однак, через тривалі ремонтні роботи консульство у цьому році не запрацює. Наразі точна дата відкриття невідома, проте вже певні етапи завершені. Було розроблено вебсторінку урядової установи, де розміщена актуальна інформація для українців.