16 січня: підсумки тижня

16 січня: підсумки тижня

За водіння в нетверезому стані будуть конфісковувати авто

Міністерство юстиції Польщі заявило про необхідність конфісковувати автомобілі через водіння у нетверезому стані. Поки зміни не набули чинності, проєкт в Центрі урядового законодавства. У 2021 році було зафіксовано 99 тисяч правопорушень водіями, через алкогольне сп'яніння.

У Варшаву можуть заборонити в’їзд старим автомобілем

В Польщі хочуть заборонити в’їзд автомобілем у “Чисті транспортні зони” Варшави. Таким чином мерія хоче заподіяти надмірним кількостям токсичних вихлопних газів. Цей проєкт передбачає створення чистих транспортних зон та заборони в'їзду старих автомобілів до міста. Яким саме автомобілям буде заборонено рух — поки невідомо. Однак, згідно з дослідженнями, надмірні вихлопи виділяють авто, які не відповідають нормам стандарту Євро-4.

Мігранти закидували прикордонників петардами та камінням

В ніч 9 січня, 10 мігрантів намагалися штурмувати кордон Польщі. Вони закидували польських патрульних шумовими петардами та камінням, внаслідок чого отримав травми один з прикордонників. Наразі він перебуває в лікарні.

У якому воєводстві найбільше українців з картою побиту

Трудові мігранти з України мають найбільше дозволів на довготривале перебування в Польщі. Так у 2021 році 154 тисяч українців отримали карти побиту. Більшість їх отримали в Мазовецькому воєводстві — 29109. Далі Малопольське воєводство — 20051, Великопольське воєводство — 19371, Нижньосілезьке — 18243, Сілезьке воєводство — 11297.

30-річчя дипломатичних відносин між Польщею та Україною

На фасадах президентських резиденцій Варшави та Києва засвітили ілюмінацію з прапорами двох держав. Президенти Польщі та України подякували одне одного за повагу народів. Варто згадати, що Польща першою визнала незалежність України. Президент Анджей Дуда на своїй офіційній сторінці подякував Зеленському за дружбу та співпрацю.

Про взаємовідносини:

  • 145 чинний міжнародних договорів
  • 500 міжрегіональних угод
  • у грудні 2021 року відбувся перший Саміт глав держав
  • регулярні зустрічі міністрів закордонних справ і національних координаторів
  • Міжпарламентська Асамблея Україна-Польща-Литва
  • Польща — другий найбільший торгівельний партнер та експортний ринок

Історичні факти:

  • меч українського гетьмана Петра Сагайдачного зберігається у польському Кракові
  • Голова ЦР УНР Михайло Грушевський народився у польському Холмі
  • Автор музики державного гімну України Михайло Вербицький народився у польському селі Явірник-Руський
  • ім’я Василя Стуса носить один із центральних скверів у Варшаві

Чоловік нелегально перетинав кордон пішки, бо не сплачував аліменти

На Закарпатті в селі Верховина-Бистра затримали чоловіка, який незаконно пішки перетинав кордон в Польщу. Українець доїхав до Львова з Харкова, щоб потрапити в Польщу на заробітки. Прикордонники Чопського загону при обстеженні території помітили чоловіка, який йшов в сторону кордону. Виявилось, що він тимчасово не міг потрапити в Польщу через несплату аліментів. Через ці обставини він вирішив пішки перетнути кордон, щоб уникнути депортації.

Генеральне консульство України у Вроцлаві

Ремонт приміщення для Генерального консульства України в Вроцлаві закінчується. обслуговування громадян завершився. Установа відкриється 17 січня. Державна установа на початку своєї діяльності не буде виконувати весь перелік послуг. Спершу українці зможуть звернутися до консульства з питань громадянства, документів та юридичних питань. Поступово перелік буде розширюватися. Прийом громадян буде відбуватися за попереднім запискам, онлайн черга за посиланням — https://online.mfa.gov.ua/.

Вакциновані CoronaVac зможуть їздити в Польщу

Українці, які отримали щеплення вакциною CoronaVac можуть не проходити карантин після перетину кордону в ЄС. Однак, це буде можливим тільки при умові отримання другої дози щеплення іншою вакциною. Їздити до Польщі буде можливо після отримання бустерної дози препаратами Pfizer або Moderna. Наприклад, якщо дві дози зроблені CoronaVac, а третя Pfizer, то ЄС визнає COVID-сертифікат дійсним. Обов’язково потрібно сформувати новий сертифікат.

П’яного українця оштрафували через водіння електросамоката

У Щецині українець їхав на електричному самокаті та спричинив ДТП. 32-річний чоловік на самокаті зіткнувся з автомобілем. Українець був у стані алкогольного сп’яніння, за керування транспортом йому виписати штраф у розмірі 2500 злотих, а за скоєння ДТП – 1 020 злотих.