12 грудня: новини тижня

12 грудня: новини тижня

В Польщі за рік затримали понад 100 українців, які допомагали нелегалам

За 2021 рік в Польщі, було затримано 85 українців, які допомагали незаконно перетнути кордон в Польщу нелегальним мігрантам. Проти них відкрили кримінальне провадження відповідно до п. 3 ст. 264 Кримінального кодексу Польщі, їм загрожує позбавлення волі до 8 років. Іншу частину українців депортували без права в'їзду на територію ЄС.

Білоруські силовики закидували польських прикордонників шумовими петардами

Польська прикордонна служба повідомила, що на територію Польщі білоруські силовики перекидали шумові петарди через рубіж поблизу польського села Наревка.

«На ділянці, що охороняється прикордонним постом у Наревці, співробітники білоруських служб кидали з машини шумові петарди», — йдеться в повідомленні.

У Польщі помер українець відразу після затримання поліцією

Польська поліція затримала 38-річного громадянина України, через агресивну поведінку у громадському місці. Чоловік погрожував перехожим та вдарив палицею жінку, яка стояла на автобусній зупинці. Правоохоронці прибули на місце події, чоловікові одягли наручники. Одразу після цього чоловік почав скаржитись на погане самопочуття і знепритомнів. На місце викликали медиків, які протягом години намагалися реанімувати громадянина України, але безрезультатно. Чоловік помер, причина смерті поки невідома.

В Польщі хочуть засудити правоохоронців, які не змогли заподіяти вбивству жінки

Трьом правоохоронцям Любуського воєводства хочуть відкрити кримінальне провадження через неналежне виконання своїх обов'язків, що призвело до вбивства 26-річної українки. У 2019 році в місті Гожув Великопольський у місцевій пральні громадянин Польщі вбив дівчину пострілом у голову із вогнепальної зброї. Дівчина раніше подавала заяву у поліції, через погрози з боку колишнього хлопця. Правоохоронці кваліфікували це повідомлення як правопорушення, а не кримінальний злочин. Тепер відповідальному за справу загиблої, начальниці відділку поліції та начальнику відділу превенції загрожує до 3 років ув'язнення. Правоохоронці не визнають своєї провинни.

В Україні хочуть створити електронну чергу на кордоні

Уряд затвердив старт експериментального проєкту «Електронна черга перетину кордону». Про це зазначив прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання Кабінету Міністрів України 9 грудня.

«Ідея роботи черги доволі проста: бронювання часу, коли можна перетнути кордон. Проект дозволить швидко проходити оформлення на кордоні, а транспортним засобам — не простоювати по декілька днів. Також будуть створені комфортні зони очікування. Запровадження «Електронної черги» покращить імідж нашої держави та інвестиційний клімат», — підкреслив Глава Уряду.

У Польщі пропонують обміняти старі батарейки на новорічну ялинку

У місті Тихи місцева влада планує роздати місцевим 500 живих ялинок в обмін на використані батарейки. Місто бере участь у проєкті European Waste Reduction Week. Назва слогану акції доречно підходить до ідеї проєкту: «Ялинка із позитивною енергією». Щоб отримати безкоштовному ялику потрібно здати в Управління поводження з муніципальними відходами 15 старих батарейок або не менше як 0,5 кг.