-
Медичний працівник
Медичний працівник
Діяльність: приватна медична клініка Запрошуємо на роботу: чоловіків та жінок віком від 23 до 53 років. Місто: Старе Бабіце, недалеко від...
USD ≈ 1400 - 1600 -
Медсестра
Медсестра
Запрошуємо на роботу: жінок віком до 53 років. Місто: Варшава. Зарплата: 20,00 зл. / год. нетто, 3200,00 - 4000,00 зл. / міс. нетто. Г...
USD ≈ 800 - 1000
Детальніше про роботу в Польщі медсестрою
- Чи є сенс українській медсестрі їхати в Польщу на роботу?
- Можливі складності та особливості працевлаштування в польські клініки
- Що потрібно для працевлаштування на посаду медсестри?
- Скільки заробляють медсестри в Польщі
- Що потрібно зробити, щоб влаштуватися на роботу медсестрою в Польщу?
- Підготовка медичного персоналу
Робота в Польщі медсестрою ідеальна для українців з багатьох причин: рівень заробітних плат в рази вище, вибір вакансій величезний та умови набагато краще. На даний момент вакансії медсестри в Польщі розміщені на всіх польських та українських порталах. Хороші фахівці в дефіциті. Працевлаштуватися можна в будь-який населений пункт країни, будь то мегаполіс чи передмістя. Польські роботодавці завжди йдуть на поступки, приймаючи на вакантні посади кандидатів з мінімальними навичками професії.
Щоб робота медсестрою в Польщі стала більш привабливою для іноземних здобувачів, уряд країни запровадив кілька державних програм. Відтепер іноземні співробітники можуть відвідувати мовні курси у вільний час, а також підвищувати свою кваліфікацію на спеціальних заняттях.
Чи є сенс українській медсестрі їхати в Польщу на роботу?
Робота медсестри в Польщі полягає в наданні медичної допомоги пацієнтам в післяопераційний період, а також у період хвороби. У Польщі спостерігається масова імміграція корінних фахівців в країни Західної Європи. Люди їдуть на довгострокові заробітки, залишаючи свої робочі місця. Держава дуже зацікавлена в найманні нових професіоналів, в тому числі із сусідніх країн.
На сьогоднішній день представники молодшого медичного персоналу Польщі наближаються до пенсійного віку, а молоді співробітниці намагаються працевлаштуватися в Німеччину й Англію. Середня вікова категорія молодшого медперсоналу - 50 років. За статистикою зараз працює приблизно 260 тисяч медсестер. Таке співвідношення фахівців і загального населення країни просто критично, адже на 1 тис мешканців припадає лише 4 медсестри. Якщо нічого не зміниться, то через кілька років понад 50 тисяч медпрацівників підуть на пенсію й рівень догляду за хворими знизиться до катастрофічного рівня. Навіть з наднормовими змінами співробітники не встигають надавати всім належний рівень догляду, при цьому дуже втомлюються.
Робота медсестрою в Польщі для українців - реальна можливість вийти на новий рівень доходу, стати повноправним громадянином та залишитися в країні на ПМП. Складнощі працевлаштування полягають в необхідності підтвердження диплома та складання іспитів з медичної термінології. Також робота в Польщі для медсестер можлива лише після успішного проходження стажування, що триває 12 місяців.
Можливі складності та особливості працевлаштування в польські клініки
Так уже склалося, що вакансії молодшого медичного персоналу не дуже цікавить українських претендентів, попри на всі переваги. Це пов'язано з деякими труднощами при працевлаштуванні, а також особливими критеріями. Так чому ж українці не реагують на масові оголошення «потрібна медсестра в Польщу»?
- Порівняно невисокий рівень зарплат. В середньому медсестра в Польщі заробляє від 2000 до 4000 злотих на місяць. Показник залежить від її кваліфікації, складності виконуваних завдань і місця роботи. Звичайно, за мірками Європи така зарплата є низькою, але багато українців про такий дохід тільки мріють.
- Необхідність знати польську в ідеалі. У всіх вакансіях про роботу медсестрою в Польщі одним з головних критеріїв зазначено знання мови. Але знати розмову польська недостатньо, претендент повинен орієнтуватися в медичній термінології. Якщо уміння немає, претенденту доведеться додатково закінчити спеціалізовані курси.
- Збір документів. Для працевлаштування в будь-який медичний заклад Європи іноземний претендент повинен зібрати чималий пакет документів. Часом на це знадобиться понад рік, а деякі дозволи та сертифікати є платними.
- Кваліфікація. У польських клініках обов'язки медперсоналу значно відрізняються від тих, які прийняті на Україні. Тому найчастіше зацікавлених у працевлаштуванні людей додатково примушують проходити переатестацію.
- Інтернатура. Найскладніший етап працевлаштування - інтернатура в Польщі. Незалежно від того, проходили Ви інтернатуру на батьківщині чи ні, доведеться пройти її знову на території тієї країни, в яку Ви їдете. Триває процес рік на безкоштовній основі. У цей проміжок часу претендент не заробляє нічого.
Не секрет, що труднощів досить багато й далеко не всі претенденти зможуть їх подолати. Однак є й суттєві переваги працевлаштування в медичний заклад:
- Ваша родина зможе легально перебувати на території Польщі;
- Ваші діти зможуть поступити до ВНЗ, а дорослі - влаштуватися на роботу;
- Ви отримаєте посвідку на проживання та зможете жити в Європі;
- з часом Ви зможете переїхати в більш перспективну країну ЄС.
Якщо ж Ви впевнено налаштовані на роботу медсестри, Польща може стати оптимальним варіантом. У процесі роботи Ви помітите безліч позитивних моментів, в тому числі:
- Кожен виконує свої обов'язки та несе відповідальність за свої дії. Молодший медперсонал займається виключно тим, що належить йому за посадою й ніякий лікар не зможе перекласти на нього свої обов'язки або змусити виконувати додаткову роботу.
- Більш просте ведення документації. У Польщі, як і в усіх країнах ЄС, використовуються електронні карти пацієнтів. Це позбавляє персонал від зайвих пошуків і записів.
- Менше біганини. Медсестри не займаються доставкою ліків і документації в лікувальні відділення, це входить в обов'язки кур'єрів.
- Своєчасна оплата праці.
- Імовірність кар'єрного росту висока, оскільки будь-який співробітник має право піти на курси підвищення кваліфікації.
Що потрібно для працевлаштування на посаду медсестри?
Розглядаючи вакансії медсестри в Польщі, іноземні претенденти повинні знати про обов'язкові вимоги до працевлаштування:
- наявність диплома про закінчення навчального закладу за спеціальністю «медсестра» або ж незакінчену вищу освіту (бакалавра) медичного університету/інституту;
- вікова категорія від 25 до 50 років;
- хороша фізична форма, витривалість;
- терплячість, комунікабельність, дружність;
- рекомендований досвід роботи на подібній посаді - від 1 року;
- знання польської мови на розмовному і професійному рівні;
- бажання працювати і навчатися;
- відсутність судимостей.
Перевага віддається кандидатам жіночої статі, проте для чоловіків в лікарнях робота також знайдеться. Величезною перевагою буде наявність водійських прав європейського стандарту і вміння працювати на комп'ютері. Втім, якщо Ви чогось не вмієте, але у Вас є величезне завзяття до праці, у Вас з'явиться можливість навчитися цього.
Скільки заробляють медсестри в Польщі
Мінімальний дохід медсестри без досвіду, що працює за нормованим 8-годинним графіком, становить 3000 злотих (700 євро) на місяць. Згодом ставка підвищується, як і досвід співробітника, та становить мінімум 3500 злотих. Плюс до всього медичний персонал має право виходити на нічні чергування в своїй або іншій лікарні. Таким чином, співробітники не тільки набувають цінний досвід, а й підвищують свій дохід. У великих містах рівень зарплати в лікарнях вище на 20%, ніж в маленьких містечках передмістя.
Що потрібно зробити, щоб влаштуватися на роботу медсестри в Польщу?
Працевлаштуватися в польську лікарню на посаду медсестри має право будь-яка українка, що закінчила медичний коледж або отримала диплом бакалавра за напрямом «Медицина» в місцевому навчальному закладі. Допуск до медичної практики в країнах Євросоюзу вона зможе отримати після того, як виконає такі завдання:
- Пройти процедуру нострифікації диплома медсестри на території Польщі.
- Підтвердити знання польської мови та медичної термінології відповідним сертифікатом. Рівень володіння польською повинен бути не нижче В1. Для цього можна записатись на мовні курси в Польщі або Україні. Готуйтеся заздалегідь, інакше потім доведеться відвідувати мовний інтенсив перед здачею іспиту.
- Пройти стажування в польській клініці, яке триває 12 місяців.
- Успішно скласти остаточний іспит.
Також для працевлаштування необхідна відкрита робоча віза типу D та дозвіл на тимчасове проживання на території Польщі.
Підготовка медичного персоналу
Судячи з відгуків, робота медсестрою в Польщі доступна далеко не всім охочим. Попри затребуваність кадрів, польські установи відмовляються приймати на вакантні посади людей без навичок і знань, а ті, хто робить це, пропонує мінімальну зарплату. Щоб полегшити процес працевлаштування, необхідно заздалегідь пройти спеціальне навчання.
Підготовка медичного персоналу на території Польщі є платною. Кандидатам на посади необхідно заздалегідь отримати посвідку на проживання, сплатити за навчання та приїхати до Польщі. Головною перевагою підготовки є гарантований прийом на посаду, а також хороший рівень оплати праці.
Процес підготовки кадрів відбувається в кілька етапів:
- вивчення польської мови та термінології;
- освоєння сестринської справи (18 місяців);
- практика в місцевих лікарнях.
По закінченню курсу видається сертифікат про проходження підготовки на посаду медсестри. З таким документом Вас беззаперечно візьмуть в будь-який медичний заклад Польщі, а рівень Вашої заробітної плати буде набагато вище, ніж у звичайних новачків.
Напишіть нам в месенджер