Робота в Польщі медсестрою

2 вакансій за заробітною платнею від 800$ до 1600$ грн/міс
Сортування:

Детальніше про роботу в Польщі медсестрою

Робота медсестри в Польщі

Робота в Польщі медсестрою ідеальна для українців з багатьох причин: рівень заробітних плат в рази вище, вибір вакансій величезний та умови набагато краще. На даний момент вакансії медсестри в Польщі розміщені на всіх польських та українських порталах. Хороші фахівці в дефіциті. Працевлаштуватися можна в будь-який населений пункт країни, будь то мегаполіс чи передмістя. Польські роботодавці завжди йдуть на поступки, приймаючи на вакантні посади кандидатів з мінімальними навичками професії.

Щоб робота медсестрою в Польщі стала більш привабливою для іноземних здобувачів, уряд країни запровадив кілька державних програм. Відтепер іноземні співробітники можуть відвідувати мовні курси у вільний час, а також підвищувати свою кваліфікацію на спеціальних заняттях.

Чи є сенс українській медсестрі їхати в Польщу на роботу?

Робота медсестри в Польщі полягає в наданні медичної допомоги пацієнтам в післяопераційний період, а також у період хвороби. У Польщі спостерігається масова імміграція корінних фахівців в країни Західної Європи. Люди їдуть на довгострокові заробітки, залишаючи свої робочі місця. Держава дуже зацікавлена в найманні нових професіоналів, в тому числі із сусідніх країн.

На сьогоднішній день представники молодшого медичного персоналу Польщі наближаються до пенсійного віку, а молоді співробітниці намагаються працевлаштуватися в Німеччину й Англію. Середня вікова категорія молодшого медперсоналу - 50 років. За статистикою зараз працює приблизно 260 тисяч медсестер. Таке співвідношення фахівців і загального населення країни просто критично, адже на 1 тис мешканців припадає лише 4 медсестри. Якщо нічого не зміниться, то через кілька років понад 50 тисяч медпрацівників підуть на пенсію й рівень догляду за хворими знизиться до катастрофічного рівня. Навіть з наднормовими змінами співробітники не встигають надавати всім належний рівень догляду, при цьому дуже втомлюються.

Робота медсестрою в Польщі для українців - реальна можливість вийти на новий рівень доходу, стати повноправним громадянином та залишитися в країні на ПМП. Складнощі працевлаштування полягають в необхідності підтвердження диплома та складання іспитів з медичної термінології. Також робота в Польщі для медсестер можлива лише після успішного проходження стажування, що триває 12 місяців.

Можливі складності та особливості працевлаштування в польські клініки

Так уже склалося, що вакансії молодшого медичного персоналу не дуже цікавить українських претендентів, попри на всі переваги. Це пов'язано з деякими труднощами при працевлаштуванні, а також особливими критеріями. Так чому ж українці не реагують на масові оголошення «потрібна медсестра в Польщу»?

 1. Порівняно невисокий рівень зарплат. В середньому медсестра в Польщі заробляє від 2000 до 4000 злотих на місяць. Показник залежить від її кваліфікації, складності виконуваних завдань і місця роботи. Звичайно, за мірками Європи така зарплата є низькою, але багато українців про такий дохід тільки мріють.
 2. Необхідність знати польську в ідеалі. У всіх вакансіях про роботу медсестрою в Польщі одним з головних критеріїв зазначено знання мови. Але знати розмову польська недостатньо, претендент повинен орієнтуватися в медичній термінології. Якщо уміння немає, претенденту доведеться додатково закінчити спеціалізовані курси.
 3. Збір документів. Для працевлаштування в будь-який медичний заклад Європи іноземний претендент повинен зібрати чималий пакет документів. Часом на це знадобиться понад рік, а деякі дозволи та сертифікати є платними.
 4. Кваліфікація. У польських клініках обов'язки медперсоналу значно відрізняються від тих, які прийняті на Україні. Тому найчастіше зацікавлених у працевлаштуванні людей додатково примушують проходити переатестацію.
 5. Інтернатура. Найскладніший етап працевлаштування - інтернатура в Польщі. Незалежно від того, проходили Ви інтернатуру на батьківщині чи ні, доведеться пройти її знову на території тієї країни, в яку Ви їдете. Триває процес рік на безкоштовній основі. У цей проміжок часу претендент не заробляє нічого.

Не секрет, що труднощів досить багато й далеко не всі претенденти зможуть їх подолати. Однак є й суттєві переваги працевлаштування в медичний заклад:

 • Ваша родина зможе легально перебувати на території Польщі;
 • Ваші діти зможуть поступити до ВНЗ, а дорослі - влаштуватися на роботу;
 • Ви отримаєте посвідку на проживання та зможете жити в Європі;
 • з часом Ви зможете переїхати в більш перспективну країну ЄС.

Якщо ж Ви впевнено налаштовані на роботу медсестри, Польща може стати оптимальним варіантом. У процесі роботи Ви помітите безліч позитивних моментів, в тому числі:

 1. Кожен виконує свої обов'язки та несе відповідальність за свої дії. Молодший медперсонал займається виключно тим, що належить йому за посадою й ніякий лікар не зможе перекласти на нього свої обов'язки або змусити виконувати додаткову роботу.
 2. Більш просте ведення документації. У Польщі, як і в усіх країнах ЄС, використовуються електронні карти пацієнтів. Це позбавляє персонал від зайвих пошуків і записів.
 3. Менше біганини. Медсестри не займаються доставкою ліків і документації в лікувальні відділення, це входить в обов'язки кур'єрів.
 4. Своєчасна оплата праці.
 5. Імовірність кар'єрного росту висока, оскільки будь-який співробітник має право піти на курси підвищення кваліфікації.

Що потрібно для працевлаштування на посаду медсестри?

Розглядаючи вакансії медсестри в Польщі, іноземні претенденти повинні знати про обов'язкові вимоги до працевлаштування:

 • наявність диплома про закінчення навчального закладу за спеціальністю «медсестра» або ж незакінчену вищу освіту (бакалавра) медичного університету/інституту;
 • вікова категорія від 25 до 50 років;
 • хороша фізична форма, витривалість;
 • терплячість, комунікабельність, дружність;
 • рекомендований досвід роботи на подібній посаді - від 1 року;
 • знання польської мови на розмовному і професійному рівні;
 • бажання працювати і навчатися;
 • відсутність судимостей.

Перевага віддається кандидатам жіночої статі, проте для чоловіків в лікарнях робота також знайдеться. Величезною перевагою буде наявність водійських прав європейського стандарту і вміння працювати на комп'ютері. Втім, якщо Ви чогось не вмієте, але у Вас є величезне завзяття до праці, у Вас з'явиться можливість навчитися цього.

Скільки заробляють медсестри в Польщі

Мінімальний дохід медсестри без досвіду, що працює за нормованим 8-годинним графіком, становить 3000 злотих (700 євро) на місяць. Згодом ставка підвищується, як і досвід співробітника, та становить мінімум 3500 злотих. Плюс до всього медичний персонал має право виходити на нічні чергування в своїй або іншій лікарні. Таким чином, співробітники не тільки набувають цінний досвід, а й підвищують свій дохід. У великих містах рівень зарплати в лікарнях вище на 20%, ніж в маленьких містечках передмістя.

Що потрібно зробити, щоб влаштуватися на роботу медсестри в Польщу?

Працевлаштуватися в польську лікарню на посаду медсестри має право будь-яка українка, що закінчила медичний коледж або отримала диплом бакалавра за напрямом «Медицина» в місцевому навчальному закладі. Допуск до медичної практики в країнах Євросоюзу вона зможе отримати після того, як виконає такі завдання:

 1. Пройти процедуру нострифікації диплома медсестри на території Польщі.
 2. Підтвердити знання польської мови та медичної термінології відповідним сертифікатом. Рівень володіння польською повинен бути не нижче В1. Для цього можна записатись на мовні курси в Польщі або Україні. Готуйтеся заздалегідь, інакше потім доведеться відвідувати мовний інтенсив перед здачею іспиту.
 3. Пройти стажування в польській клініці, яке триває 12 місяців.
 4. Успішно скласти остаточний іспит.

Також для працевлаштування необхідна відкрита робоча віза типу D та дозвіл на тимчасове проживання на території Польщі.

Підготовка медичного персоналу

Судячи з відгуків, робота медсестрою в Польщі доступна далеко не всім охочим. Попри затребуваність кадрів, польські установи відмовляються приймати на вакантні посади людей без навичок і знань, а ті, хто робить це, пропонує мінімальну зарплату. Щоб полегшити процес працевлаштування, необхідно заздалегідь пройти спеціальне навчання.

Підготовка медичного персоналу на території Польщі є платною. Кандидатам на посади необхідно заздалегідь отримати посвідку на проживання, сплатити за навчання та приїхати до Польщі. Головною перевагою підготовки є гарантований прийом на посаду, а також хороший рівень оплати праці.

Процес підготовки кадрів відбувається в кілька етапів:

 • вивчення польської мови та термінології;
 • освоєння сестринської справи (18 місяців);
 • практика в місцевих лікарнях.

По закінченню курсу видається сертифікат про проходження підготовки на посаду медсестри. З таким документом Вас беззаперечно візьмуть в будь-який медичний заклад Польщі, а рівень Вашої заробітної плати буде набагато вище, ніж у звичайних новачків.