Робота в Польщі будівельником

2 вакансій за заробітною платнею від 900$ до 2000$ грн/міс
Сортування:

Детальніше про роботу в Польщі будівельником

Робота в Польщі будівельником

Якщо Вас цікавить високооплачувана і стабільна робота в Польщі, будівництво стане оптимальним варіантом. Дана сфера діяльності стрімко розвивається, що тягне за собою зростання кількості вакансій. Робота в Польщі будівельником доступна як для корінних поляків, так і для іноземних кандидатів з кваліфікацією або без неї. Польські роботодавці цінують українців за їх працьовитість, відповідальність та здатність до фізично складної праці. За роки трудової імміграції українці показали себе з кращого боку. Вони без розмов виходять на нічні та понаднормові зміни, не бояться додаткових обов'язків та виконують всі вимоги керівництва беззаперечно.

Кому простіше працевлаштуватися в Польщі

За статистикою, найвищі заробітні плати спостерігаються у фахівців, що мають кілька кваліфікацій. Наприклад, якщо за професією Ви муляр, то працювати Ви зможете в суху пору року, пропускаючи холодні та дощові дні. Фахівці, які займаються внутрішніми роботами, можуть виконувати свої обов'язки в будь-який час року, але найчастіше вони залучаються саме взимку та восени. Якщо ж співробітник є одночасно каменярем та лицювальник, без роботи він точно не залишиться, відповідно, й заробіток його буде в два рази вище. Саме тому доцільно до початку працевлаштування будівельником в Польщі освоїти додаткову спеціальність на батьківщині.

Іноземних наймачів не особливо цікавить рівень освіти та кількість дипломів здобувача. Набагато важливіше - навички та професійні якості. На роботу в Польщі з будівництва приймають компетентних і працьовитих фахівців. Якщо у Вас є фотографії робіт або рекомендації від замовників, прикладіть їх до резюме.

Роботодавці цінують співробітників, що бажають розвиватися в будівельній сфері. Якщо Вам запропонують додаткове навчання за рахунок підприємства, обов'язково погоджуйтеся. Також можна при бажанні самостійно знайти вечірні курси підвищення кваліфікації, по закінченню яких Вам видадуть диплом міжнародного зразка.

Якщо говорити про необхідність знання польської мови, то краще все ж її вивчити. Для звичайних посад різноробочих вона може не знадобитися, однак якщо Ви плануєте займати керівну посаду, знати польську обов'язково. Бували випадки, коли іноземних фахівців, що знають розмовну польську, через кілька місяців старанної роботи переводили на посади бригадирів.

Причина популярності будівельників в Польщі

Польща є державою, що активно розвивається в багатьох галузях. Щорічно тут відкриваються нові виробництва, фабрики, магазини та розважальні центри. Хороший будівельник в Польщі - на вагу золота. Корінні фахівці масово їдуть за кордон з метою заробити більше грошей. Для українців же рівень оплати праці в Польщі є дуже високим.

Будуються в Польщі не тільки комерційні, але житлові приміщення, мости та дороги. На кожен об'єкт потрібні працьовиті та компетентні співробітники. Тисячі українців, білорусів і росіян їдуть на заробітки в Польщу та облаштовуються там на ПМП.

Робота в Польщі для будівельників: вакансії, критерії підбору і можливість кар'єрного росту

Щоб стати будівельником в Польщі без посередників, не завжди необхідно мати освіту або досвід. На такі прості посади, як різнороб і підсобник, приймають фізично здорових чоловіків до 55 років. Іноді наймачі роблять винятки та надають вакансії для чоловіків до 65 років. На посаді мулярів, зварювальників і каменярів беруть досвідчених фахівців з мінімальним досвідом. Наймач може відправити нового працівника на додаткове навчання або здачу тесту на професійну придатність.

Найпростіше знайти роботу в Польщі для будівельників з вищою технічною або середньо-спеціальною освітою за однією зі спеціальностей:

  • будівництво;
  • архітектура;
  • інженерні спеціальності;
  • реконструкція та реставрація.

Залежно від напрямку освіти для кожного співробітника будуть підібрані індивідуальні обов'язки, які він в силах виконати без праці. Умовно штат будівельної компанії можна поділити на дві групи:

  1. Інженери - з вищою або середньо-спеціальною освітою, досвідом та навичками. Найчастіше займають посади бригадирів, архітекторів, інженерів.
  2. Робочі - люди без досвіду та освіти.

Актуальними вакансіями будівельної галузі в Польщі в 2021 році є:

  • кровельщики (заміна, ремонт, установка дахів);
  • муляри (кладка цегли, кам'яних плит, бетонних блоків);
  • арматурники (створення арматурних конструкцій, монтаж та збирання каркасів);
  • лицювальники (покриття поверхонь різними декоративними матеріалами, плиткою, гіпсовими панелями);
  • малярі (фарбування, ґрунтовка, оклеювання поверхонь);
  • штукатури (покриття поверхонь штукатуркою);
  • монтажники (установка конструкцій);
  • обробники (кінцева обробка поверхонь, їх лакування, фарбування, штукатурка).

До виконання будівельних робіт в Польщі ставляться більш серйозно, ніж в Україні. Саме тому варто вибирати той рід діяльності, в якому Ви насправді є майстром. Робота для будівельників в Польщі завжди знайдеться, особливо якщо у них поставлена рука на виконання певних завдань.

Оплата та умови праці будівельників

Заробітна плата співробітників будівельних компаній залежить від рівня кваліфікації, складності роботи та кількості відпрацьованих годин. Мінімальний тариф в Польщі - 13 злотих на годину та поширюється він лише на співробітників без навичок. Професіонали своєї справи заробляють набагато більше.

Середній показник зарплати будівельника коливається від 500 до 700 доларів на місяць. Якщо працівник пройде курси підвищення кваліфікації, він зможе заробляти понад 1000 доларів за місяць. Образно весь штат робочого персоналу можна поділити на дві групи: тих, що працюють усередині приміщень, і тих, хто виконує свою роботу зовні. Перша група може виконувати свої обов'язки щодня, незалежно від сезонності та погодних умов. Друга ж підлаштовується під погоду та температуру на вулиці.

Робота будівельником в Польщі є завжди. У будь-якому місті країни працюють будівельні компанії, яким постійно потрібні компетентні кадри. Працевлаштуватися можна як у великих населених пунктах (Варшава, Вроцлав, Гданськ), так і в передмісті. Годинна тарифікація на всіх підприємствах приблизно однакова, а остаточна сума зароблених грошей буде залежати від займаної посади, складності завдань та кількості відпрацьованих годин.

Для українців найпопулярнішими спеціальностями є:

  • Арматурники - досвідчені фахівці, професіоналізм яких підтверджений сертифікатами і дипломами. Зарплата арматурника становить понад 30 злотих на годину.
  • Зварювальники - люди, які отримали спеціальну освіту та які мають досвід зварювальних робіт. Їх годинний тариф становить 25 злотих.
  • Малярі-штукатури - акуратні й педантичні майстри, що мають навички нанесення фарби та штукатурки на поверхні будівель. Працюють, як правило, малярі в приміщенні. Заробітна плата варіюється від 18 до 20 злотих на годину.
  • Каменярі - будівельники з досвідом роботи з каменем. Найчастіше отримують 14-20 злотих за годину, але повна заробітна плата виплачується після здачі об'єкта.
  • Різнороби - люди без досвіду та освіти, що володіють хорошою фізичною формою і бажанням працювати. Різнороб може отримувати від 10 до 15 злотих на годину, в залежності від сфери діяльності.

Також дуже затребувана робота в Польщі будівельником-оздоблювачем, за яку дуже добре платять. Працевлаштуватися може людина з мінімальним досвідом та без освіти. Якщо працювати старанно та сумлінно, можна вийти на рівень оплати праці в 1000 доларів й більше. Графік роботи у будівельників може бути нормованим по 10-12 годин на день або вахтовим методом до закінчення і здачі об'єкта. Працюють будівельники за шестиденним тижнем, але багато хто з них з метою підвищення зарплати виходить і в свої вихідні.

Робота в Польщі будівництво

Як працевлаштуватися в Польщі

Робочі спеціальності дуже затребувані в Польщі, що пояснюється масовою імміграцією корінного населення в країни Євросоюзу. Для поляків рівень місцевих зарплат дуже малий, тому вони їдуть за кордон на заробітки. Але для українців такої оплати праці більш ніж достатньо.

Основними етапами працевлаштування українця в Польщі є:

  • Підшукати гідну вакансію.
  • Перевірити роботодавця, вникнути в умови договору, знайти відгуки про дане місце.
  • Запросити у наймача документи для офіційного працевлаштування.
  • Зібрати необхідну документацію, подати заявку на відкриття робочої візи.
  • Отримати візу та в'їхати в країну.
  • Оформитися на підприємстві, оселитися в наданому хостелі або орендувати житло самостійно.
  • Приступити до виконання своїх обов'язків.

Далі в залежності від бажань співробітника, він може оформити посвідку на проживання, і навіть громадянство.

Виходячи з відгуків про роботу в Польщі будівельником, шукати вакансії краще через перевірене агентство. Безсумнівно, можна скористатися Інтернетом і довіритися приватному рекрутеру, проте ніяких гарантій в даному випадку у Вас не буде. Українці, що мають право відвідувати Польщу без візи, можуть самостійно звертатися до роботодавців і підшукувати собі роботу.

Що потрібно знати під час працевлаштування за кордоном

Працевлаштування за кордоном є дуже популярним, це факт. Такою популярністю і неосвіченістю здобувачів нерідко користуються шахраї, пропонуючи високооплачувані посади людям без навичок і знань. Також польські фірми можуть заманювати іноземних кандидатів на посади без офіційного оформлення, пояснюючи це фінансовою вигодою, адже ніяких податків за Вас платити ніхто не буде. Таких пропозицій варто уникати, адже в першу чергу Ви ризикуєте своїм життям. Робота на будівництві вимагає дотримання техніки безпеки і наявності справного обладнання. Влаштувавшись в шахрайську компанію, Ви ризикуєте травмуватися в процесі виконання завдань.

Щоб уникнути проблем з працевлаштуванням та не потрапити до рук шахраїв, дотримуйтесь наступних правил:

  1. Перевіряйте роботодавця особисто. Дізнайтеся про репутацію компанії, знайдіть тих, хто вже був працевлаштований з їх допомогою, поцікавтеся, чи збігаються обіцяні умови з реальністю.
  2. Працевлаштування повинно бути офіційним. Підписуючи трудовий договір, здобувач отримує гарантії своєчасної оплати праці, страхування життя і здоров'я. Документ складається відповідно до польського законодавства й передбачає чіткі права та обов'язки як з боку працівника, так і з боку роботодавця. Якщо Вам пропонують працевлаштування будь-яким іншим способом, значить, Вас намагаються обдурити.
  3. Не вносьте ніякі передоплати за працевлаштування, поки не будете оформлені офіційно. Ці гроші, швидше за все, Вам ніхто не поверне.

Неофіційне працевлаштування завжди заманливо для недосвідчених співробітників. Їм обіцяють високу заробітну плату та відмінні умови праці. Однак якщо в ході роботи з працівником щось трапиться (травма, нещасний випадок), ніхто за це не відповість.

Ситуація з проживанням

Питання щодо умов проживання необхідно ставити до підписання трудового договору. Вам можуть запропонувати кілька варіантів:

  • шукати житло і платити за нього самостійно;
  • жити в наданій кімнаті та платити за комунальні послуги;
  • жити в гуртожитку від підприємства, а оплата за проживання буде вираховуватися із зарплати.

Самостійне проживання в орендованому житлі може обійтися в кругленьку суму, особливо якщо співробітник проходить стажування і не отримує повноцінної зарплати. Найідеальніший варіант - проживати спільно з співробітниками й оплачувати оренду спільними зусиллями.

Переваги та недоліки роботи на будівництві в Польщі

Найголовніший плюс працевлаштування - висока заробітна плата. За кілька місяців роботи в Польщі інженером-будівельником, лицювальником або штукатуром можна зібрати солідну суму, яку на Україні й за рік не заробиш. Друга перевага - різноманітність вакансій. Знайти роботу можна завжди, ґрунтуючись на свої навички та професіоналізм.

Серед недоліків можна виділити:

  • складна фізична робота;
  • певні обмеження за віком;
  • ймовірність травмуватися при виконанні своїх обов'язків.

Як бачите, плюсів набагато більше, а з недоліками можна справитися. Будівельна галузь є однією з найбільш цікавих і високооплачуваних для наших співвітчизників, оскільки українці - працьовитий народ. Нам не страшні фізичні навантаження, і ми не боїмося забруднити руки.