Робота в Польщі

0 вакансій за заробітною платнею від 0$ до 0$ грн/міс
Сортування:
За вказаними параметрами вакансії відсутні

Залиште Ваш номер телефону та ми підберемо вакансію за Вашими критеріями

Індивідуальний підбір

Детальніше про роботу в Польщі

Робота в Польщі

Щорічно впродовж багатьох років українці мігрують за кордон з метою поліпшення фінансового стану. Робота в Польщі - оптимальний варіант для багатьох співвітчизників, про що свідчить безліч причин: територіальна близькість, схожість мов та менталітету, можливість працевлаштування без досвіду.

Робота в Польщі для українців відкриває нові горизонти, дозволяє реалізувати свої таланти в певній сфері. Кількість вакансій поступово збільшується, як і кількість підприємств, що відриваються. Так для національного здобувача стає доступною робота в Польщі по біометрії в сфері торгівлі, ІТ, сільському господарстві або в сфері обслуговування.

Рівень заробітних плат в Польщі значно вище, ніж українці можуть заробляти на батьківщині. Найвигідніший варіант - робота в Польщі без посередників. Стабільність доходів і відмінні умови праці також є важливими факторами для іноземних кандидатів. Багато роботодавців забезпечують своїх підлеглих житлом і харчуванням, а деякі навіть надають можливість безкоштовного підвищення кваліфікації.

Робота в Польщі для жінок може полягати у виконанні таких простих завдань, як прибирання, приготування їжі або пакування товарів. Для виконання таких обов'язків не потрібно мати вищу освіту або досвід. Також приватними роботодавцями пропонується робота в Польщі для сімейних пар на домашньому господарстві, фермах або складах.

Чи потребує Польща в іноземних співробітниках?

Польща є економічно розвиненою країною й компетентні співробітники тут завжди потрібні. Гостра нестача кадрів стосується практично кожної сфери. На сьогоднішній день український претендент без праці може знайти гідну роботу в Польщі на заводі, на фермі, в таксі, на кондитерській фабриці, на будівництві, в сфері обслуговування або на полі. Дуже потрібні досвідчені фахівці в медицині, сільському господарстві, суднобудівних компаніях та ІТ-індустрії. У порівнянні з іншими державами Євросоюзу саме Польща видає найбільше (близько 20%) робочих віз іноземним здобувачам.

За офіційними статистичними даними на території сусідньої країни працевлаштовані понад мільйону українців, а якщо говорити про неофіційні дані, то наших співвітчизників там працює понад 2 мільйони. Поряд з різноманітністю вакансій в Польщі серед переваг можна виділити й простоту оформлення документів. За 2020 рік польським урядом було відкрито понад 1,16 млн віз, з них 95% для іноземних співробітників-українців. 57,9% трудових мігрантів становлять чоловіки та 42,1% - жінки. Якщо Вам потрібна високооплачувана робота, Польща стане ідеальним варіантом для фахівців всіх напрямків. Численні підприємства світового масштабу пропонують роботу в Польщі для чоловіків, для дівчат, для студентів і для пар.

Чому українці обирають саме Польщу для працевлаштування?

На заробітки в Польщу їдуть по ряду причин:

  • Близькість країн. Якщо здобувачеві щось не сподобається в країні або на робочому місці, він завжди зможе повернутися на батьківщину.
  • Схожість мови та менталітету. Освоїти польський можна за кілька місяців, а подружитися з колективом - в перші ж дні. Поляки - доброзичливий народ, який завжди йде на контакт.
  • Рівень заробітних плат. Влаштувавшись на роботу в Польщі від прямих роботодавців, можна розраховувати на стабільний дохід. У порівнянні з українськими зарплатами рівень доходу в Європі набагато вище.
  • Стаж. Офіційне працевлаштування в Польщі - це гарантії спокійного майбутнього. Співробітники отримують повноцінний соціальний захист та «білий» дохід. Всі податки, відраховані із зарплати, повертаються в Україну.
  • Перспективи зростання. Наймачі зацікавлені в тому, щоб їх співробітники розвивалися у своїй сфері. Для цього недосвідчених кандидатів відправляють на професійні навчання, а досвідчені можуть підвищити свій рівень кваліфікації та отримати сертифікат міжнародного зразка.
  • Можливість переїзду в країну на постійне місце проживання.

Працевлаштуватися на роботу в Польщі по безвізу (без візи) можуть як молоді люди, що досягли повноліття, так і пенсіонери. Найчастіше студентів цікавлять сезонні пропозиції на період канікул, а зрілих кандидатів - постійна зайнятість.

Будь-який українець без кваліфікації та навичок має право працевлаштуватися на роботу в Варшаві, Гданську, Кракові, Вроцлаві, Познані, Щецині, Любліні, Катовіце, Бельсько-Бяла, Бидгощі, Ополе, Легниці, Жешуві, Слупську, Колобжег, Ченстохові, Свіноуйсці та Єленя Гурі.

На якій роботі залучені українці в Польщі?

Знайти роботу в Польщі можуть як кваліфіковані фахівці, так і люди без досвіду. За статистикою близько 71% українських співробітників обирають фізично складну працю, що не має ніякого відношення до їх освіти. Приблизно 38% працівників з України займаються домоведенням, 24% - будівельними роботами й 20% працевлаштовані на полях і плантаціях. Дуже затребувана робота в Польщі на полуниці, овочах і печерицях. Збирачі врожаю непогано заробляють, при цьому їх забезпечують житлом і харчуванням.

Менш ніж 30% вітчизняних співробітників працевлаштовані на високооплачувану роботу в Польщі, яка вимагає профільної освіти та стажу. Але найцікавіше, що лише мала частка фахівців працюють за своєю спеціальністю.

Робота в Польщі для українців

Рівень оплати праці в Польщі

Не секрет, що заробітні плати в Польщі значно нижчі, аніж в деяких країнах Євросоюзу. Однак у порівнянні з тими сумами, які українці отримують на батьківщині, рівень оплати праці на польських підприємствах набагато вище. Всупереч міжнародній кризі середній дохід у країні поступово зростає. На думку експертів, до 2030 року зарплати поляків досягнуть середньоєвропейського рівня.

Влаштувавшись на роботу в Польщі по вакансії від прямих роботодавців у 2021 році, іноземні співробітники можуть отримувати досить непогані гроші - 400-500 євро на місяць «чистими». Однак Польща, на думку багатьох, є лише стартовим майданчиком для фінансового розвитку. Попрацювавши в країні-сусідці, українці набираються досвіду, збирають гроші та їдуть в більш перспективні країни.

Середня заробітна плата в Польщі становить 1200 євро на місяць, що після всіх утримань на податки дорівнюватиме 850 євро. Крім цього варто враховувати, що тариф залежить від регіону та конкретного підприємства. Наприклад, робота в Варшаві набагато престижніше, ніж працевлаштування в інших населених пунктах держави. Найвищі заробітні плати (приблизно на чверть вище, ніж скрізь) спостерігаються в Мазовецькому воєводстві, куди і входить столиця. Також непогано отримують жителі Нижньосілезького та Поморського воєводств. Намагайтеся не розглядати гарячі вакансії в Вармінсько-Мазурському воєводстві, оскільки там найнижча оплата праці. Різниця між найвищими і найнижчими зарплатами країни становить 430 євро.

Середні зарплати фахівців певних сфер в Польщі приблизно такі:

  • співробітники сфери інформаційних технологій - 1700-2000 євро;
  • старший медичний персонал - 1300-1700 євро;
  • водії-далекобійники, міжміський водій - 800-1700 євро;
  • економічні спеціальності - 1000 євро;
  • будівельники - 700-1000 євро;
  • слюсарі, муляри, столяри та електрики - 600-700 євро;
  • фрезерувальники - 700-1000 євро;
  • співробітники кухні - 640 євро;
  • касири в супермаркетах - 600 євро;
  • продавці - 500 євро;
  • викладачі - 550 євро;
  • працівники швейного цеху - 520 євро;
  • прибиральниці та молодший персонал сфери обслуговування - 500 євро;
  • перукарі, стилісти, візажисти - 450 євро.

Дані показники вказані без урахування податкових відрахувань.

Як бачите, добре заробляють водії в Польщі, особливо далекобійники міжнародного сполучення. Однак на роботу на бусі в Польщі беруть виключно досвідчених кандидатів, здатних управляти спеціалізованими автопоїздами. Працюють вони, як правило, вахтовим методом по графіку 6 тижнів в дорозі/2 тижні вдома.

Заробітна плата співробітників складів (пакувальників, сортувальників та підсобних робітників) залежить від умов роботодавця. Середній місячний показник - 550-700 євро. Також присутня можливість підвищити свій дохід шляхом виходу на понаднормові зміни.

Для співробітників будівельної галузі діє годинний тариф - приблизно 2,5, а в деяких випадках і 5 євро за годину. Роботодавці нерідко забезпечують свій штат харчуванням та житлом. Влаштувавшись на роботу в Польщі на пана, Вам можуть запропонувати недороге житло в хорошому районі міста, але за нього доведеться віддавати близько 35 євро в місяць.

Для багатьох претендентів актуальна сезонна робота в Польщі на полях, плантаціях і тваринницьких фермах. Робочий день триває близько 12 годин, тиждень - 6 днів. З таким графіком за сезон можна зібрати солідну суму грошей, особливо якщо наймач надасть житло. Середній годинний тариф на зборі полуниці в Польщі в 2021 році варіюється від 2,1 до 3,2 євро. Зарплата залежить від воєводства та ефективності окремого збирача. Харчування на таких посадах не надається, тому працівники самостійно змушені купувати продукти та готувати обіди. Середні витрати на їжу складуть близько 100 євро місяць.

За роботу в Польщі доглядальницею чи опікуном платять від 500 до 1500 євро на місяць. Залежить тариф від кваліфікації та обов'язків. Найвища зарплата чекає тих, хто має медичну освіту та знає польську.

Критерії підбору персоналу в Польщі

У Польщі відкрито безліч вакансій для роботи по безвізу (за біометричним паспортом). Для простих спеціальностей не вимагається ані досвіду, ані освіти, чого не скажеш про спеціалізовані вакансії. Для працевлаштування на роботу в Польщі електриком, токарем або зварювальником будуть потрібні знання професії та навички роботи на обладнанні.

Дуже затребувані й такі фахівці, як лікарі та медсестри, проте займати подібні посади можуть лише компетентні здобувачі, що мають відповідну освіту. Легальна робота в Польщі в одній з лікарень надається лише тим, хто має вищу або середньо-спеціальну освіту за медичною спеціальністю, а також мінімум 1 рік стажу на подібній посаді. Крім цього для працевлаштування потрібно:

  • скласти іспит з медичної термінології та професійної лексики;
  • знати польську мову на розмовному рівні;
  • пройти нострифікацію (процедуру підтвердження) диплома;
  • отримати ліцензію на лікарську практику в медичній палаті.

Робота в Польщі для жінок

Вакансії для сезонної роботи в Польщі

Сезон в Польщі починається з травня, і закінчується в жовтні. Наймачі заздалегідь намагаються укомплектувати свій штат, тому список вакансій на роботу в Польщі можна побачити взимку, відразу після різдвяних канікул.

Робота в Польщі по сезонній візі особливо актуальна для студентів і людей без освіти. На такі посади, як збирач овочів та ягід, приймають кандидатів від 18 років. Досвід та освіта не потрібні, однак фермери в першу вимагають від претендентів гарної фізичної форми та відсутності шкідливих звичок. Оскільки робочі зміни на полях і в теплицях тривають до 12 годин, а вихідних практично не буває, працівники повинні володіти відмінним здоров'ям та витривалістю.

Крім сільськогосподарської сфери на роботу в Польщі на 3 місяці можна влаштуватися в готель або санаторій. До основних вимог до покоївок і прибиральниць відносять знання польської на мінімальному рівні, охайність і дружність.

Які види зайнятості є сезонними

Поняття сезонності індивідуально для кожної сфери діяльності. У проміжку з кінця весни до осені спостерігається гостра нестача персоналу на фермах, господарствах та в теплицях. Наймати штат на весь рік для фермерів невигідно, тому вони надають тимчасові вакансії для роботи в Польщі.

Іноземні претенденти в літню пору можуть займатися висадкою і збором врожаю, доглядом за тваринами, сортуванням продуктів. Найчастіше підприємці забезпечують своїх співробітників скромним житлом зі зручностями. Заробітна плата залежить від швидкості виконання обов'язків та кількості відпрацьованих годин. Судячи з відгуків про роботу в Польщі від тих, хто хоч раз їздив на заробітки, працівникам бідувати не доводиться. Крім іншого вони примудряються заробити суму, на яку зможуть жити в період міжсезоння.

Величезною популярністю користується робота в Польщі для сімейних пар, особливо якщо у них поки немає дітей. Працюючи разом, сім'ї за кілька місяців можуть зібрати солідну суму.

Строгих вікових обмежень польські наймачі не висувають, однак віддають перевагу молодим і міцним кандидатам. Проте, робота в Польщі для українців-пенсіонерів також знайдеться. Вони можуть займатися сортуванням та пакуванням овочів, грибів, ягід або фруктів. Гідну роботу в Польщі для чоловіків і жінок старше 50-55 років пропонують логістичні компанії, мережеві супермаркети й навіть будівельні фірми.

Вакансії в логістичних компаніях

Вакансії водіїв представлені на численних сайтах пошуку роботи в Польщі. Потрібні не тільки водії фур і напівпричепів, а й фахівці, здатні керувати спецтехнікою: трактористи, карщики, оператори навантажувачів. Хороші умови чекають кандидатів, які обрали роботу в Польщі на складі брендового одягу Orsay, H&M та Zara, компаній Амазон, Ікеа і Бедронка, а також на складах міжнародних логістичних компаній.

Головними вимогами до претендентів є:

  • наявність дійсних прав категорій С - Е;
  • стаж роботи від 2 років;
  • знання польської мови.

Якщо ж Вас цікавить вакансія водія-міжнародника, заздалегідь освойте англійську мову. Робота в Польщі на вахті має ряд переваг, у тому числі високий заробіток (від 900 до 1700 євро за вахту). Далекобійники, що працюють за графіком 6/2, мають можливість поїхати на батьківщину на 2 тижні. Дохід водіїв міжнародного класу залежить від дальності поїздок, часу в дорозі, складності маршруту та цінності вантажу, що перевозиться.

Медичні фахівці

Серед численних вакансій Польщі особливим інтересом серед претендентів користуються посади в медичних установах. Працевлаштуватися лікарем в країнах Євросоюзу не так вже й просто, адже перш за все кандидатам необхідно пройти безліч перевірок щоб довести цінність свого диплома. Однак польський уряд спростив процедуру для українців, давши їм можливість максимально швидко приступити до своїх обов'язків.

Щоб влаштуватися на роботу медсестрою в Польщі, необхідно пройти обов'язкове тестування, нострифікацію диплому та довести знання медичної термінології. Також протягом року фахівці зобов'язані пройти інтернатуру в польських лікарнях без права отримання заробітної плати. Винятком є лише ті кандидати, що мають карту поляка.

До обов'язкових вимог до кандидатів на посаду вузьких фахівців (гінекологів, хірургів, кардіологів та інших) відносять наявність стажу роботи не менше 3 років.

Робота в Польщі з медичною освітою принесе співробітнику непоганий щомісячний дохід в сумі від 1300 до 1700 євро. Крім стандартної ставки медичний персонал може заробляти на індивідуальних консультаціях, нічних чергуваннях і понаднормових змінах.

Маючи базову медичну освіту, здобувач може влаштуватися не тільки в госпіталь. Для таких фахівців також пропонується робота в Польщі доглядальницею з проживанням та опікуном в будинку для літніх людей.

Які вакансії пропонують агентства з працевлаштування в Польщі

У Польщі спостерігається критична нестача персоналу та низький рівень безробіття. Це пов'язано не тільки з масовою міграцією місцевого населення в країни Західної Європи, а й небажанням поляків виконувати фізично складні роботи. Головна перевага Польщі - робота без обмежень. В якості кандидатів на посади розглядаються люди всіх спеціальностей, вікових груп і статі. На території країни можна знайти роботу для моряків, кухарів, будівельників і програмістів. Затребувані кадри діляться на 2 типу: з фахом та кваліфікацією і без досвіду й знань. Перші можуть претендувати на спокійну офісну роботу, других же чекає фізично складна праця.

Крім простих сезонних заробітків на полях, заводах і фермах, українських претендентів чекає безліч інших пропозицій. Агенції з працевлаштування в Польщі пропонують такі вакансії:

  • зварювальник, муляр, електрик, токар, столяр, монтажник;
  • кухар, помічник кухаря;
  • швачка;
  • сантехнік;
  • інженер, начальник ділянки;
  • водій, далекобійник;
  • економіст бухгалтер;
  • програміст, розробник ПЗ;
  • продавець, менеджер, адміністратор;
  • лікар, ветеринар, фармацевт, дантист;
  • няня, доглядальниця, викладач.

Найскладніша ситуація з кадрами спостерігається на будівництві, в сільському господарстві та на виробництві. Підприємствам катастрофічно не вистачає теслярів, електриків, фрезерувальників, мулярів та лицювальників. Для тих, хто шукає роботу в Польщі від 20 злотих на годину, це - найкращий варіант. До праці допускаються всі, хто має диплом про профільну середню освіту та володіє польською мовою на розмовному рівні.

У літню пору спостерігається нестача персоналу в сфері обслуговування. Офіціанти, бармени, посудомийки та покоївки затребувані протягом усього сезону. Приймають молодих людей з досвідом (не завжди необхідний) і знанням польської.

На підставі яких документів можна їхати в Польщу?

Працевлаштування в Польщі доступне для всіх іноземних здобувачів. Громадяни країн Шенгенської зони можуть вільно влаштовуватися на посади нарівні з поляками. Українці ж можуть перетинати кордон, маючи візу або біометричний паспорт.

Робота в Польщі по біометрії передбачає зайнятість протягом 3 місяців, після чого українець зобов'язаний повернутися на батьківщину. Через 3 місяці він знову може поїхати в Польщу на заробітки. Цей варіант підходить лише для тих, хто націлений на тимчасове працевлаштування, оскільки жоден роботодавець не буде Вас чекати.

Другий варіант - відкрити візу типу D-05, яка дозволить працювати протягом 6 місяців. В ідеалі скористатися правом на працевлаштування за допомогою візи, а потім пробути в країні ще 3 місяці по біометрії. Так Ви зможете в загальному рахунку опрацювати 9 місяців і повернутися додому на 3 місяці.

Обирайте перевірені агентства з працевлаштування в Польщі, щоб не потрапити до рук шахраїв. Перед підписанням трудового контракту слід уважно ознайомитися з усіма пунктами та внести корективи, якщо це буде потрібно. На даний момент в мережі можна знайти безліч безкоштовних вакансій в Польщі, але далеко не всі наймачі відрізняються чесністю. Перевіряйте фірму, з якою збираєтеся співпрацювати, читайте відгуки про неї, а краще поспілкуйтеся з колишніми співробітниками й дізнайтеся всі «підводні камені».