Шенгенська віза, робоча віза в Чехію

Оформивши шенгенську візу, Ви зможете легально подорожувати по території 26 країн Шенгенської зони. Максимальний термін, на який Вам можуть відкрити таку візу, становить до 90 днів на кожні півроку. У деяких випадках шенгенська віза в Польщу, Чехію, Німеччину та інші країни Шенгенської зони видається лише на дату конкретної поїздки. Робоча віза в Чехію, Польщу (C 05) видається для людей, які хочуть працевлаштуватися в одній із цих країн на період до 3-х місяців впродовж півроку. Також, для людей, які часто подорожують до країн Шенгенської зони, може видаватися шенгенська мультивіза на термін від 6 місяців до 5-ти років.
Типи віз у країни Шенгенської зони
Візу категорії «C» оформляють для конкретних цілей – наприклад, це може бути ділова поїздка, візит до родичів, туристична поїздка, участь у конференції, лікування, участь у спортивних заходах та ін. Наявність такої візи дасть Вам можливість пересуватися по всіх країнах, які входять до Шенгенської зони впродовж терміну, зазначеного у візі.
Зверніть увагу: якщо Вам видали разову візу, Ви отримаєте можливість лише 1 раз в'їхати на територію Шенгенської зони на певний термін. Якщо Ви залишите цю зону, у Вас не буде права повторного в'їзду. Потрібно буде відкривати наступну візу. Якщо Вам видали мультивізу, вона дає Вам право необмежену кількість разів в'їжджати та виїжджати з країн Шенгенської зони впродовж дозволеного періоду.
Найпопулярніші категорії шенгенської візи в Польщу, Чехію та інші країни Шенгенської зони:
- C 01: видається туристам;
- C 02: для людей, які їдуть у гості до своїх родичів за кордон;
- C 03: для спортсменів, які їдуть брати участь у спортивних заходах;
- C 04: для комерційної діяльності, бізнесу;
- C 05: для працевлаштування;
- C 06: для участі у культурних заходах;
- C 09: для навчання у ВНЗ;
- C 12: для викладачів;
- C 13: для участі у конференціях та проведенні наукових досліджень;
- C 14: для людей, які їдуть на лікування та оздоровлення.
Від категорії буде залежати список документів, необхідних для отримання візи. Візи категорій C 01 – C 06 оформляють на термін до 90 днів, C 09 – C 14 – на весь необхідний період (наприклад, весь період навчання, лікування тощо).
«Number of entries» означає, скільки разів ви можете в'їхати в країну. Наприклад, 01 – один раз, 02 – двічі, MULT – необмежену кількість разів.
Де отримати та скільки коштує шенгенська віза?
Ви зможете отримати візу в консульстві або консульському відділі посольства тієї країни, до якої заплановано вашу поїздку. Якщо Ви плануєте поїздку до кількох країн і не можете виокремити основну країну, тоді потрібно оформляти візу до тієї держави, яку Ви відвідаєте першою.
Наведемо приклад. Якщо Ви їдете в Австрію транзитом через Словаччину, Вам потрібна австрійська віза. На транзит дається 3 дні. Якщо ж Ви спочатку їдете на декілька днів у Словаччину, а потім на кілька днів у Австрію – Ви повинні подавати документи до посольства Словаччини та надати туди документи, які стосуються і словацької, і австрійської частини подорожі. Але на практиці, якщо Ви в Словаччині сядете на потяг чи автобус і поїдете до Австрії, про ваш переїзд ніхто не дізнається, адже жодних печаток у паспорті не ставитимуть.
Вартість шенгенської візи становить 35 євро (з одноразовим і багаторазовим в'їздом). Вартість мультивізи – 90 євро. Ціна шенгенської візи фіксована: вона не залежить від країни, до якої ви будете їхати. У всіх посольствах також є можливість оформити термінову шенгенську візу, її вартість буде в 2 рази вищою за звичайну візу.
Куди подати документи для отримання шенгенської візи?
Щоб зробити шенгенську візу, необхідно подати пакет документів у візовий центр, представництво або посольство тієї країни, куди Ви плануєте поїздку. До документів, які Вам потрібно буде подати, належать:
- анкета, заповнена без виправлень та помилок;
- закордонний паспорт;
- квитки в один бік та назад;
- фотографія стандартних розмірів на візу;
- український паспорт та ксерокопії його сторінок;
- підтвердження вашого місця проживання під час подорожі;
- медичне страхування;
- фінансова гарантія;
- підтвердження зайнятості (або лист від спонсора поїздки, якщо ви не працевлаштовані).
Вам необхідно буде сплатити консульський збір. Якщо Ви будете подавати документи через візовий центр, то додатково потрібно буде сплатити ще один вид збору – сервісний. Крім подачі документів, потрібно буде пройти ще одну процедуру – здачу відбитків пальців (для осіб, яким виповнилося 12 років і старше).

Робоча віза в Чехію
Наша компанія може допомогти з оформленням робочої візи в Чехію для українців, які хочуть працевлаштуватись у цій країні. Це може бути працевлаштування як із прив'язкою до чеської компанії, так і без такої прив'язки. Що це означає? Якщо Ви оберете працевлаштування з прив'язкою, Вам потрібно буде працювати саме в тій чеській компанії, яка видала Вам запрошення. Якщо ж у Вас є перевірений роботодавець в Чехії, але Він не займається оформленням запрошень, тоді ми допоможемо Вам отримати візу без прив'язки до чеського роботодавця.
Які є види чеських робочих віз?
Є кілька видів трудових віз в Чехію:
- віза категорії C, яку видають на період до 90 днів;
- віза категорії D, видається до 6-ти місяців для сезонного працевлаштування;
- національна віза категорії D і синя карта дають право на довгострокове перебування в країні з метою працевлаштування.
Віза на термін до 90 днів
Такий тип візи прирівнюється до поїздок по біометрії. Вам не відкриють таку візу, якщо у вас вже використано всі дні за біометрією. Також врахуйте: після отримання такої візи заборонено відкривати інші візи категорії C. Це пов'язано з візовим коридором. Без тимчасового коридору Ви зможете відкрити лише національні візи (чеську, польську та ін.).
Зверніть увагу! На відміну від Польщі, у Чехії заборонено працевлаштування без візи. Якщо у Вас є 2 паспорти (біометричний та старого зразку), то робочу візу Вам у будь-якому випадку будуть ставити в біометричний паспорт, навіть якщо запрошення від роботодавця видано на номер паспорта старого зразка.
Щоб отримати такий тип візи, Вам потрібно буде подати:
- дозвіл на працевлаштування від Úrad práce ČR;
- тимчасову прописку у Чехії;
- договір із чеською компанією-роботодавцем.
Є кілька нюансів, які потрібно знати:
- Вам потрібно буде оформити страховку, де розмір страхової суми становить щонайменше 60 тис. євро;
- Ви можете подавати документи до консульства Чехії чи до візового центру;
- термін оформлення такої візи для громадян України становить 7-10 днів;
- вартість сервісного збору, що стягується візовим центром, становить 12 євро.
Віза на термін до 6 місяців
Ця віза категорії D дає змогу працювати на території Чехії впродовж 6 місяців. Зверніть увагу: отримати робочу візу в Чехію на 6 місяців (180 днів) можуть лише ті люди, які будуть працевлаштовані на сезонних видах робіт у таких сферах:
- сільське господарство;
- готельний і ресторанний бізнес;
- лісництво;
- відпочинок, спорт.
Національна робоча віза та синя карта
Працевлаштуватись на тривалий період часу (до 2-х років) Ви зможете, отримавши довгострокову робочу візу в Чехію або синю карту. Робочу візу можуть отримати ті люди, які будуть працевлаштовані на посадах, які не вимагають високої кваліфікації та наявності університетського диплома (наприклад, посада швачки, сортувальника, монтера, пекаря та ін.).
На синю карту можуть претендувати іноземці з вищою освітою та високою кваліфікацією, які мають професію, потрібну на території Чехії. Оплата праці такого персоналу буде вищою за середню.
Щоб отримати сезонну та довгострокову візу, а також синю карту, потрібно подавати документи безпосередньо до консульства Чехії. Зверніть увагу: якщо за пропискою Ви належите до львівського консульського округу, тоді Ви матимете можливість подавати документи до візового центру цього округу.
Щоб отримати робочу візу та синю карту, претенденту видають в'їзну візу на 6 місяців. Впродовж 3 днів після приїзду до Чехії Вам потрібно буде звернутися до Департаменту міграційної політики МВС ЧР. Впродовж 60 днів з моменту подання документів Вам буде надано дозвіл на перебування на території Чехії, а також робочу візу або синю карту (залежно від того, на що Ви подавали документи).
Звернувшись до консульства, Вам потрібно буде сплатити консульський збір. Ціна довгострокової робочої візи в Чехію для українців у 2021 році становить 2,5 тис. крон. Якщо Вам потрібно отримати в'їзну візу для робочої або синьої карти, тоді потрібно буде сплатити збір у розмірі 1 тис. крон. Довгострокова віза надається безкоштовно для дітей віком до 6 років, а також для осіб, які їдуть навчатися або займатися науковою діяльністю на території Чехії. Будьте готові до того, що в консульстві можливо доведеться пройти співбесіду. Вона проводиться російською або чеською мовою.
Які документи потрібно подати для отримання робочої візи в Чехію?
Вам потрібно буде надати такі документи:
- візову анкету, заповнену латиницею без помилок і виправлень;
- одне стандартне фото на візу;
- закордонний паспорт і його ксерокопію (якщо у вас 2 паспорти, потрібно подавати обидва);
- страховка + її ксерокопія;
- запрошення від чеської компанії-роботодавця.
Вартість робочої візи в Чехію складає від 1 до 2,5 тис. крон і залежить від виду візи. Термін розгляду документів у більшості випадків не перевищує 10 робочих днів, але в окремих випадках може затягнутися до 30 днів.
Відгуки наших клієнтів (0)